ازن چیست؟

ازن چیست ؟

ازن چیست

ازن چیست ؟

شاید بارها نام ازن را شنیده باشید و با خودتان بگویید ازن چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ما در این مقاله سعی داریم تا ازن را به شما معرفی کنیم ؛ پس با تیم تصفیه کده تا پایان این مقاله همراه باشید…

پبش از هر چیز باید بدانید که ازن در واقع مولکول سه اتمی اکسیژن است که به دلیل ناپایداری ساختارش، واکنش پذیری بسیار بالایی دارد.
همچنین لازم به ذکر است که ازن یکی از قويی ترين اکسيد کننده های تجاری در دنيا میباشد که تمام ميکروارگانيسم‌ها مانند ویروس ها باکتريها، و تخم انگل‌ها را از بین خواهد برد و همینطور ازن به علت خاصیت اكسيد کردن بالا مانع از رشد جلبك‌ها میشود.

حتما بخوانید:  آلودگی هوا قاتلی بی صدا

کاربرد ازن در تصفیه  :

امروزه به دلیل نگرانی مردم در مورد کلر و ترکیبات جانبی سرطان زای حاصل از واکنش‌های آن، شاهد این هستیم که تعداد بیشماری از استخرهای پرورش آبزیان، استخرهای شنای خصوصی، عمومی، پارک‌های آبی، صنایع بسته بندی مواد فاسد شدنی و آب‌نماها از تکنولوژی ازن استفاده می‌کنند که به علت مزایای فراوان و توانايی بسيار بالای اين روش، استفاده از آن روز به روز در حال گسترش است.

روش تصفیه ازن بهترين روش برای استريل و ضد عفونی کردن آب در سطح جهان شناخته شده و مورد تأييد مراکز و سازمان های مختلف جهانی از جمله FDA،WHO و … می‌باشد.

ازن هم اکنون در جهان به عنوان ضد عفونی کننده پيشرو در زمينه‌های مختلف ازجمله استخرها، آب آشاميدنی، فاضلاب‌های صنعتی و شهری، هوا، استخر، محصولات کشاورزی و شیلات، انبارها، سردخانه‌ها، کانتينر‌های حمل مواد غذايی، سطوح سالن‌ها، صنايع لبنی، کارخانجات مواد غذايی و خطوط توليد و … شناخته شده است.

حتما بخوانید: آیا آب رسانا است؟

فواید کلی ازن :

  • قوی‌ترین اکسید کننده و تصفیه کننده شناخته شده
  • سریع‌ترین ماده تصفیه کننده شناخته شده
  • در محل تولید می‌شود و نیاز به حمل و نقل و نگه داری ندارد.
  • اثر گذاری در مقادیر بسیار کم(کمتر از یک پی پی ام)
  • پی اچ آبِ بازی را تغییر نمی‌دهد
  • خاصیت رنگ بری دارد.

به دلیل وجود نیم عمر از خود پسماند به جا نمی‌گذارد
و تبدیل به اکسیژن محلول در آب می‌شود.

البته لازم به ذکر است که از ازن در سایر موارد و صنعت نیز استفاده میشود و ما تنها به بخشی از آن در مقاله فوق پرداخته ایم؛ تصفیه کده آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه تصفیه آب به شما عزیزان میباشد…


دیدگاهتان را بنویسید