بهترین مارک دستگاه تصفیه آب و نحوه تشخیص آن

بهترین دستگاه تصفیه آب
تشخیص بهترین مدل و برند دستگاه تصفیه آب

 

بهترین مارک (مدل،برند) دستگاه تصفیه آب

چگونه بهترین مارک دستگاه تصفیه آب را تشخیص دهیم ؟

همیشه هنگام خرید تصفیه آب دقت در انتخاب بهترین و با کیفیت ترین محصول امری طبیعی است.
خرید بهترین آب تصفیه کن در بازار نیز مستلزم دقتی بالا جهت انتخاب میان مدل های متنوع و مختلف است،اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب با کیفیت و دقت تصفیه بالا را دارید لازم است به برخی موارد زیر دقت کنید و در پایان مقاله، ما بهترین مارک و برند تصفیه آب خانگی در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد…
1. یک حتماً سعی کنید تصفیه آب با روش RO یا اسمز معکوس بخرید معمولاً به این دستگاه ها آب شیرین کن نیز می‌گویند.
2.دقت کنید تا دستگاه شما حتماً دارای پمپ و آداپتور باشد تا در صورت فشار پایین آب شهری دستگاه شما همچنان توان تولید آب تصفیه شده را داشته باشد.
3.جهت تصفیه آب با دقت بالا حتماً باید توجه داشته باشید تا دستگاهی که قصد خرید آن را دارید دارای مخزن (تانک) ذخیره آب باشد در غیر اینصورت روش تصفیه آن RO نبوده و قابلیت حذف رسوبات گچی و آهکی و ذرات ریز و آلودگی‌های موجود در آب را ندارد.
4.ممبران فیلتر مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله است، این فیلتر مهمترین قطعه در سیستم تصفیه است و کار آن حذف نیترات، نیتریت، سرب،جیوه، آرسنیک، رسوبات گچی و آهکی درون کتری و سماور است.
بهترین مارک ممبران در بازار برند فیلمتک است اگر به کیفیت اهمیت می دهید دقت کنید تا هنگام خرید آب تصفیه کن برند ممبران آن فیلمتک(FILMTEC) باشد.

تشخیص بهترین مدل و برند دستگاه تصفیه آب

5.کیفیت مخزن از دیگر موارد بسیار مهم جهت خرید یک دستگاه ایده‌آل است، از لحاظ سایز اگر مخزن دستگاه مد نظر شما سایز 3.2 گالن (کوچک) باشد قیمتی پایین تر دارد و اگر سایز آن 4 گالن (بزرگ)باشد طبیعتاً باید هزینه بیشتری بپردازید؛ اما از جنبه کیفیت باید اشاره کنیم بهترین برند مخزن تصفیه آب خانگی تانک پک (TANK PAC) است. البته متاسفانه امروز نمونه تقلبی و متفرقه آن نیز در بازار موجود است، اگر می‌خواهید نمونه اصلی مخزن را از فرعی تشخیص دهید کافیست مخزن را برگردانید و به کف مخزن نگاهی بیندازید اگر تانک پک اصلی باشد باید در انتهای آن حک برجسته (تانک پک)TANK PAC و MADE IN TAIWANرا ملاحظه کنید همچنین از دیگر نشانه های تشخیص این است که پوسته مخزن حالت ارتجاعی داشته باشد و بتوان با وارد کردن فشار لایه فلزی زیرین آن را لمس کرد دقت داشته باشید که دستگاه مخزن متفرقه طبیعتاً قیمتی به مراتب پایین تر خواهد داشت و هیچ یک از موارد فوق را در آن نمی‌توان یافت.

حتما بخوانید : تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

6. پمپ، آداپتور،سوئیچ برقی اتصالات و هوزینگ های دستگاه از جمله سایر مواردی هستند که باید کیفیت لازم را داشته باشند و یکی از نشانه های اصلی بودن هوزینگ ها رنگ و جنس پوسته آن است که به طور مشخص می توان تشخیص داد از متریال و مواد درجه یک در آن استفاده شده است یا خیر؟!
همچنین پمپ دستگاه با کیفیت ۱۲۵ psi قدرت دارد که در دستگاه های متفرقه معمولاً کمتر از این میزان است.
7. هر دستگاه تصفیه آب خانگی دارای یک پک یا بسته شامل اتصالات لوله، آچار، شیلنگ، بست فاضلاب و شیر سینک است.

تاثیر شیر سینک بر کیفیت محصول

اگر دستگاهی با کیفیت بالا انتخاب کنید به طور معمول دارای شیر سینک اهرمی است اما چنانچه شیر درون آن از نوع فلکه ای و غیر اهرمی باشد دلیلی بر کیفیت پایین محصول نیست و می توانید به سادگی و با پرداخت مابه التفاوت به فروشنده آن را تعویض کنید.
8.کیفیت فیلتر دستگاه از دیگر موارد بسیار مهم و قابل توجه هنگام خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب است،شما باید سعی کنید حتماً به سراغ دستگاهی بروید که در آن از فیلترهایی با مواد و متریال پایه گیاهی استفاده شده باشد و علاوه بر آن جنس ظاهری و پوسته فیلترها صاف و صیقلی بوده و هیچگونه زدگی و ذرات پلاستیکی اضافه در آن وجود نداشته باشد.
9. پس از نصب دستگاه و تست آب باید توجه داشته باشید تا سختی‌ یا TDS آب پایین تر از ۷۰ باشد،
توجه داشته باشید در صورتی که سختی‌ نسبت به آب شهری تغییر نداشته باشد به این معنی است که کیفیتی مطلوب نداشته و یا روش تصفیه آن چیزی غیر از RO و اسمز معکوس بوده است.
10. با توجه به کلیه مطالب ذکر شده فوق مفتخریم در تصفیه کده با معرفی برخی برندهای با کیفیت تصفیه آب شما را با این محصولات آشنا کنیم اگر می‌خواهید بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی را خریداری کنید که کلیه موارد فوق را به یک جا داشته باشد

معتبر ترین برند ها در بازار به پیشنهاد ما

پیشنهاد ما به شما خرید یکی از محصولات:
تصفیه آب التراتک (Ultratec) ,
تصفیه آب واترپلاس (water plus), تصفیه آب رل واتر(real water), تصفیه آب آراوتک (Rotec),
تصفیه آب زینود(xinode) است؛
بی شک باخرید هر یک از این محصولات شما بهترین مارک تصفیه آب موجود در بازار خریداری کرده اید.به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید