آب تصفیه برای بدنسازی

آب تصفیه برای بدنسازی
آب مناسب بدن سازی

"<yoastmark

 

مقدمه

در این مقاله نکات جالبی در مورد نوشیدن آب در بدنسازی را با شما به اشتراک میزاریم، احتمالا پس از مطالعه آن تصمیم می گیرید برای تناسب اندام و موفقیت در بدنسازی از آب تصفیه شده استفاده کنید.

در هنگام ورزش، آب زیادی به علت تعریق و تنفس از دست می دهید. به ازای هر هزار کیلو کالری مصرفی، تقریباً یک لیتر آب باید مصرف شود. با افزایش شدت تمرینات، مدت زمان آن و افزایش دما و رطوبت، دفع کردن آب افزایش می یابد. اگر آب از دست داده شده را جبران نکنید، عملکرد بدن مختل می شود. اگر دفع آب برابر با 1 تا 2 درصد وزن بدن باشد، عملکرد بدن را به خطر می اندازد. شواهد گویای آن است که این مقدار کاهش آب در ورزش های غیر هوازی یا قدرتی اثرات منفی برجای می گذارد.

در این مطلب راهکارهایی برای جلوگیری از کم آبی بدن و بهبود عملکرد بدن با مصرف آب سالم و بدون آلاینده در حین ورزش را برای شما عزیزان معرفی می کنیم تا شاهد اثرات منفی کم آبی ناشی از ورزش نباشید.

حتما بخوانید: فلوراید موجود در آب

نقش نوشیدن آب تصفیه شده در بدنسازی چیست؟

آب به عنوان یکی از اجزای سازنده سلول عمل می کند. سلول های عضلانی یکی از سلول هایی هستند که بیشترین میزان آب را دارند. یعنی 70 درصد.

 آب تصفیه شده و بدون آلاینده به سالم و صاف نگه داشتن مفاصل کمک می کند. به خصوص برای کسانی که وزنه های سنگین بلند می کنند، می دوند یا به ورزش هایی می پردازند که مفاصل را درگیر می کنند.

آب نقش حیاتی در دفع گرما و تنظیم دمای بدن دارد. اگر دمای بدن به خوبی تنظیم شود، از خستگی زودرس در طول تمرینات قدرتی و قلبی عروقی جلوگیری می شود.

تعجب میکنید اگر بدانید که آب برای چربی سوزی نیز شدیدا لازم است. مصرف آب ناسالام یا آب شهری که در مقاله های قبلی در باره آلودگی های موجود در آب شهری توضیح داده ایم،باعث میشود که آلاینده های مضر در زیر پوست و مابین بافت چربی نفوذ کرده و عمل چربی سوزی را مختل یا بسیار کند کند. در این حالت احتمالاً ورزشکار آب ناسالم انباشته شده زیر پوست را با چربی اشتباه گرفته باشد و دچار از دست دادن انگیزه می شود.

اگر بدن آب سالم کافی نداشته باشد، نمی تواند به طور موثر مواد زائد و سموم را از بین ببرد. این یک استرس و فشار بزرگ برای بدن است. یکی از مکانیسم های دفاعی بدن در شرایط استرس حفظ چربی و آب است.

در بدنسازی چقدر آب سالم بنوشیم؟

 یک بدنساز معمولا حداقل باید 9 لیتر آب در روز بنوشد که این مورد بر مبنای وزن و شدت و نوع تمرینات متفاوت است.

در دوره های قبل از مسابقات این مقدار به 12 لیتر افزایش می یابد.

البته اگر در گروه افرادی هستید که عادت به نوشیدن آب ندارید، باید از مقادیر کمتر مثلاً ۲ لیتر در روز شروع کنید و به تدریج این مقدار را افزایش دهید.

نوشیدن آب کافی قبل و بعد از ورزش برای آبرسانی به بدن مهم است.

ممکن است فکر کنید که فقط زمانی باید بنوشید که احساس تشنگی کنید. اما اصلا اینطور نیست. اگر زمانی که احساس تشنگی می کنید آب بنوشید، تنها 50 تا 70 درصد آب از دست رفته بدن خود را جبران کرده اید.

یک راه خوب برای تشخیص اینکه آیا به اندازه کافی آب می نوشید این است که رنگ ادرار خود را بررسی کنید. رنگ طلایی تیره نشان می دهد که بدن شما کم آب شده است. ادرار بی رنگ (شفاف) یا زرد کم رنگ نشان دهنده وجود آب کافی در بدن است.

قبل، حین و بعد از تمرینات بدنسازی باید مقدار زیادی آب بنوشید.

کافئین و الکل می توانند مانند دیورتیک ها عمل کنند. پس شاید بهتر باشد از آنها دوری کنید.

مطالعات علمی نشان داده‌اند که وقتی سلول‌های ماهیچه‌ای با مقدار زیادی آب هیدراته شوند، ممکن است سنتز پروتئین را افزایش داده و اثر ضد کاتابولیک ایجاد کند.

حتما بخوانید: فواید آب سالم برای بدن

آب تصفیه شده برای بدنسازی

آب یونیزه قلیایی آبی است که PH آن بالاتر از 7 باشد. آبی با PH کمتر از این عدد، آب اسیدی است و برای سلامتی انسان مضر است. یکی از فواید آب قلیایی این است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و به راحتی جذب بدن انسان می شود و اثر خود را در بدن بر جای می گذارد. که برای پوست نیز بسیار مفید است. پوست را روشن تر و شفاف تر می کند و ضد چروک است.

به دلیل افزایش متابولیسم در بدن باعث کاهش وزن می شود. افرادی که قصد کاهش وزن دارند می توانند از آب قلیایی در رژیم غذایی خود برای کاهش وزن استفاده کنند. همچنین می تواند از سرطان پوست، سرطان سینه در زنان، سرطان پروستات و سرطان مری جلوگیری کند.

حتما بخوانید: مقدار آب مورد نیاز بدن در طول روز

روش های مختلفی برای قلیایی کردن آب وجود دارد. که بدون  دستگاه تصفیه به صورت صحیح قابل انجام نیست و حتی خطرناک باشند و باعث تغییر طعم آب شوند. با تهیه یک دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی می توانید آب یونیزه دریافت کنید. همچنین دستگاه های تصفیه آب موجود تصفیه کده دارای مرحله ای از فیلتراسیون به اسم مینرال میباشد که مواد معدنی مفید که شدیدا مورد نیاز بدن میباشد و به حفظ و رشد بافت های ماهیچه ای کمک شایانی می کند را در اختیار دارد، شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما علاوه بر راهنمایی دستگاه تصفیه آب مخصوص بدن سازی را تهیه کرده و مشاوره دریافت کنید

این دستگاه که دارای سیستم اسمز معکوس می باشد دارای فیلتر قلیایی در مرحله هفتم می باشد. زیرا آب در فرآیند اسمز معکوس املاح خود را از دست می دهد و اسیدی می شود. فیلتر قلیایی PH آب را بین 7.5 تا 9.5 نگه می دارد که کاملا مطابق با آنچه سازمان بهداشت جهانی در خصوص سختی مناسب آب آشامیدنی اعلام کرده است، آب را قلیایی می کند.

اگر با دقت بیشتری به ورزشکاران حاضر در سالن های بدنسازی نگاه کنید، متوجه می شوید که ورزشکاران موفقی که همیشه بدنی زیبا و عضلانی دارندیک بطری آب با خود حمل کنید و مرتباً از آن بنوشید. این بی دلیل نیست.

نوشیدن آب زیاد می تواند به شما در موفقیت در بدنسازی کمک کند. این را جدی بگیرید!

چرا بدن به آب بدون آلاینده نیاز دارد؟

آب یک ماده مغذی ضروری است. بدن بعد از اکسیژن به آب نیاز دارد… این خیلی مهم است! سلول های عضلانی یکی از سلول هایی هستند که بیشترین میزان آب را دارند. آب به عنوان ماده اصلی و سازنده، روان کننده و حلال برای سایر مواد مغذی توسط بدن استفاده می شود. همچنین به تنظیم دمای بدن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید