آب مناسب برای اسپرسو ساز و تهیه قهوه

آب مناسب برای اسپرسو ساز

آب منالسب برای و تهیه قهوه

آب مناسب برای اسپرسو ساز و تهیه قهوه

آب مناسب برای اسپرسو ساز

اگر صاحب کافه ، باریستا و یا مشتاق قهوه هستید حتما متوجه شده اید که کیفیت آب چه تاثیر عجیبی در طعم قهوه خواهد داشت، در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید؛
بعضی افراد پیشنهاد می‌کنند برای دستگاه اسپرسو ساز بهتر است از سختی گیر رزینی استفاده کنیم بعضی دیگر آب معدنی را پیشنهاد می‌کنند ، بعضی استفاده از ترکیب بی کربنات سدیم و منیزیم به همراه کلسیم کلرید در آب صحبت می‌کند؛ اما واقعاً چاره کار چیست؟!

پیش از هر چیز لازم است یادآور شویم که بیش از ۹۵ درصد از حجم لیوان قهوه شما را آب تشکیل می‌دهد، پس نتیجتا کیفیت این آب در طعم و مزه محصول نهایی بسیار محسوس و قابل اهمیت است .

آب منالسب برای و تهیه قهوه طبق استاندارد های جهانی

طبق استانداردهای جهانی تعریف شده، آب مناسب برای تهیه قهوه میبایست ذرات جامد محلولِ بین 50 تا 120 ppm داشته باشد که از طریق تی دی اس متر قابل سنجش است. قابل ذکر است TDS یا سختی آب شهری به طور معمول بالای 250 پی پی ام است.
نکته دوم اینکه گفته می‌شود به منظور جلوگیری از ورود رسوبات گچی و آهکی در بویلر از لحظه ورود آب به اسپرسو تا خروج از هد گروپ، می بایست آب سختی پایینی داشته باشد تا دستگاه دچار مشکل نشود.

تصفیه آب قهوه ساز  و ارتباط آن با عصاره گیری

تصفیه آب قهوه ساز
تصفیه آب قهوه ساز

در بسیاری از کافه هایی که در شهر تهران پروژه نصب و راه‌اندازی سیستم تصفیه را انجام داده ایم گزارش‌هایی داریم مبنی بر اینکه پیش از نصب دستگاه تصفیه آب بارها پیش آمده بود که پمپ دستگاه روشن بوده ولی اسپرسو خارج نمی شده و یا مسدود شدن سوپاپ های ورودی به فنجانک را یکی از علل استفاده از آب ناسالم برای دستگاه خود عنوان کرده بودند.
توجه داشته باشید که برای جلب رضایت و جذب مشتری مهمتر از شیوه دم کردن و عصاره گیری استفاده از آب با کیفیت بالا و سالم است که عمر دستگاه شما را نیز دو چندان خواهد کرد.

تاثییر آب تصفیه در کیفیت و غلظت قهوه

برخی تصور می‌کنند تمام آبکی قهوه برای غلظت و بادی قهوه است در صورتی که در اغلب اوقات این موضوع مربوط به کیفیت آب ورودی به دستگاه شماست و به راحتی قابل سنجش است.
بهترین سختگیر برای تهیه قهوه استفاده از روش REVERSE OSMOSIS یا اسمز معکوس است که در این روش آب توسط ممبران سختی خود را از دست می‌دهد و به کیفیت ایده آل و مطلوب می‌رسد.
استفاده از روش تصفیه آب ro کلیه آلودگی‌های موجود در آب شهر از جمله گل و لای ، کلر، سوم و آفات شیمیایی، نیترات ،نیتریت، سرب، جیوه و رسوبات گچی و آهکی و بوی نامطبوع آب را حذف خواهد کرد.
اگر برای دستگاه‌تان روزانه تا ۱۰۰ لیتر آب نیاز دارید بهترین گزینه برای شما خرید دستگاه تصفیه آب خانگی است تا بعد از عصاره گیری از طعم دانه های قهوه لذت ببرید…


دیدگاهتان را بنویسید