آب چیست و از چه چیزی تشکیل شده است ؟

آب چیست ؟
آب از چه چیزی تشکیل شده است ؟

آب چیست

مقدمه:
آب مایع حیات … جمله ای که همه ما آن را بارها شنیده ایم و از همین آب برای بقای خود استفاده میکنیم آن را مینوشیم، با آب شستشو انجام میدهیم از صدای آن لذت میبریم و خیلی رک بگویم اگر آب نباشد همه ما باید به دیدار حضرت عزرائیل برویم ولی تا به حال با خود فکر کرده اید که این آب از چه موادی تشکیل شده است ؟؟؟؟

حتما بخوانید : اگر جای خشکی ها و آب های روی کره زمین عوض شود

در ادامه با ما همراه شوید تا کمی چشمانمان را تیز بین کرده و ذرات یا عناصر تشکیل دهنده آب را بهتر ببینیم:

آب چیست و از چه موادی تشکیل شده است ؟

اکسیژن

اتم اکسیژن


با اکسیژن بیشتر آشنا شوید عنصری که در هوایی که تنفس می کنیم وجود دارد و در صورت نبود آن اگر خیلی ورزش کار باشیم و نفس خوبی داشته باشیم در عرض 10 دقیقه خواهیم مرد و عملکرد تنفس و سوخت و ساز بدن ما مدیون این عنصر میباشد نماد آن در جدول متناوب عناصر O  می باشد و در بالا شما عکس این عنصر حیاتی را می توانید ببینید البته عکس برای مشاهده بهتر شما رنگ آمیزی شده است.

حتما بخوانید : دستگاه تصفیه آب

هیدروژن

اتم هیدروژن
با سبک ترین عنصر کشف شده تا به حال آشنا شوید ، هیدروژن که خیلی راحت می توان آن را به صورت آزاد و خالص در طبیعت یافت و 75 درصد از جرم جهان ما از این عنصر تشکیل شده است و نماد آن H میباشد اگر فکر کرده اید که ما این عنصر را در دو خط برای شما توضیح داده ایم سخت در اشتباهید در مقاله های بعدی به صورت تخصصی به سراغ این عنصر زیبا خواهیم رفت.
خیلی خیلی ساده این مقاله را ادامه میدهیم تا به راحتی متوجه موضوع شوید .
حالا وقت ان رسیده که دو عدد هیدروژن با نماد H و یک عدد اکسیژن با نماد O  را برداریم و با چسبی به اسم پیوند هیدروژنی به هم بچسبانیم. !!!!!
بله عزیزان مولکول آب تشکیل شد البته ایجاد این مولکول در آزمایشگاه ها به این راحتی که ما توضیح دادیم نیست.


به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید