املاح مفید موجود در آب

املاح مفید موجود در آب

املاح مفید موجود در آب
املاح مفید موجود در آب

املاح مفید موجود در آب

بدن انسان مانند هر جاندار دیگری برای ادامه فعالیت خود به میزان مناسب و کافی املاح معدنی نیاز دارد این املاح مفید در کنار سایر مواد مثل ویتامین ها وظیفه هماهنگی ، حفظ و افزایش کارایی بافت ها و اندام های بدن را بر عهده دارد. اگر بخواهیم موشکافانه به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم بدن انسان به 60 الی 70 ماده معدنی نیاز دارد تا وظایف خود را به درستی انجام دهد.

حتما بخوانید : مقدار آب مورد نیاز بدن در طول روز چقدر است؟

دسته بندی املاح موجود در طبیعت چگونه است؟

اما املاحی که در طبیعت وجود دارند به دو دسته تقسیم میشوند.

املاح معدنی
املاح آلی

املاح معدنی :

دسته اول املاح معدنی که این عناصر به طور طبیعی در زمین وجود دارد مثلا در معدن خاک و سنگها یا به طور کلی در پوسته زمین که آب های جاری یا زیر زمنی با عبور از کنار آنها یا ماندن در مجاورت آنها این املاح را در خود حل میکنند، که البته همه این املاح برای بدن مفید نیستند.
با یک مثال ساده موضوع را برای شما توضیح میدهیم. یک سری املاح حل شده و موجود در آب مانند نیترات برای بدن انسان و سایر جانوران مفید نمی باشد و بدن انسان به اندازه توانایی خود آنهارا دفع میکند در صورتی که همین املاحی که برای بدن ما سم محسوب میشود مثل نیترات برای گیاهان مفید و قابل جذب میباشد.

حتما بخوانید : آبخوان چیست ؟

بخشی دیگر از مواد معدنی موجود در آب که برای بدن ما مناسب نیست کربنات کلسیم می باشد. که اکثر ما هر روز آنرا میبینیم اما در کجا؟؟؟ جرم و رسوبی که در سماور یا کتری ها به جا مانده است … البته به مرور زمان همین اتفاق در کلیه های شما می افتد که به سنگ کلیه معروف است.

املاح آلی:

این املاح برای بدن انسان قابل جذب میباشد. منبع اصلی این املاح گیاه ها هستند که این املاح را جذب کرده و با انجام فتوسنتز و ساز کار شیمیایی دیگر باعث تغییر ماهیت و تبدیل آنها به بهترین و مفید ترین ترکیبات آلی قابل جذب برای بدن ما می شوند
همان طور که اشاره شد تمامی مواد معدنی طبیعی و حل شده در آب برای بدن مفید نمی باشد و باعث ایجاد بیماری های مختلف برای بدن میشوند جدا از این که اکثر ما از آب شهری استفاده میکنیم که ترکیبات مضر دیگری مانند نیترات صنعتی، فلوراید و کلر به آن اضافه شده است.

حتما بخوانید : انواع سنگ کلیه

چگونه فقط املاح مفید را به بدن خود برسانیم ؟

اما نگران این موضوع نباشید شما میتوانید با تهیه یک دستگاه تصفیه آب خانگی و فیلتر مینرال (فیلتری که مواد معدنی مفید برای بدن را به آب اضافه میکند ) علاوه بر افزایش سلامتی خود بدن خود را از بیماری های دیگر مصون نگه دارید.
اگر نمیدانید چه دستگاه تصفیه آبی تهیه کنید میتوانید ضمن تماس با کارشناسان تصفیه کده مشاوره رایگان بگیرید و در صورت تمایل تصفیه آب خود را تهیه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید