بهترین فیلتر الیافی برای تصفیه آب

انتخاب فیلتر الیافی مناسب

بهترین فیلتر الیافی برای تصفیه آب

انتخاب فیلتر الیافی مناسب

انتخاب فیلتر الیافی مناسب

فیلتر الیافی اولین فیلتر در دستگاه تصفیه آب است و نقش حذف ذرات درشت مانند: گل و لای، شن و ماسه،زنگ زدگی درون لوله ها، ذرات خاک و غبار را بر عهده دارد.

به علاوه اینکه وجود فیلتر الیافی در برخی دستگاه‌ها، به عنوان فیلتر مرحله سوم و یا فیلتر محافظ ممبران( Membrane Guard) منجر به افزایش طول عمر فیلتر اصلی در دستگاه تصفیه آب RO خواهد شد؛ لازم به ذکر است در صورتی که فیلتر الیافی کیفیت قابل قبولی داشته باشد، جلوی ورود ذرات ذکر شده به سایر بخش‌های دستگاه را می‌گیرد و در نهایت باعث افزایش طول عمر قطعات و افزایش کیفیت آب خروجی خواهد شد.

جنس فیلتر الیافی همانگونه که از نامش پیداست از الیاف است. در واقع این فیلتر از پلی پروپیلن ساخته شده و به همین علت به فیلتر pp نیز شناخته میشود.

اما چگونه میتوانیم تفاوت کیفیت را در این فیلتر تشخیص دهیم؟!

مهمترین نکاتی که میبایست پیش از خرید فیلتر الیافی , انتخاب فیلتر الیافی مناسب به آنها توجه کنید به شرح زیر است:

وزن فیلتر:

وزن اگر کم باشد نشان از کیفیت پایین دارد، هرچه وزن بیشتر کیفیت نیز بالاتر خواهد بود، بهترین کیفیت فیلتر الیافی خانگی حدود ۱۲۰ گرم است.

تراکم الیاف:

برای سنجش تراکم، هرچه از بیرون به سمت لایه های درون فیلتر پیش میرویم میبایست متراکم تر و فشرده تر باشد.

قطر منافذ فیلتر:

مقیاس سنجش حذف ذرات بر حسب میکرون بوده و هرچه منافذ این فیلتر ریزتر و کوچکتر باشد ذرات ریز تری را حذف خواهد کرد. (از ده الی یک میکرون)

حتما بخوانید: فیلتر تصفیه آب خانگی

رنگ فیلتر:

فیلتر الیافی میبایست دارای رنگ طبیعی کاملا سفید و یک دست بوده و درصورتی که رنگ سفید آن متمایل به کِرِم باشد ، از مواد درجه دو ساخته شده است.

کیفیت مواد اولیه:

استفاده از مواد اولیه ۱۰۰٪ پلی پروپیلن،غیر سمی،بی مزه، ضد اسید و ضد قلیایی از ویژگی مواد اولیه درجه یک برای فیلتر PP است.

استانداردها:

داشتن استانداردهای NSF , FDA , WATER QUALITY از جمله ویژگی های حائز اهمیت این فیلتر میباشد.

لازم به ذکر است علت تقاضای بالا و پرمصرف بودن فیلتر الیافی مرحله یک ، وجود آلودگی های موجود در آب است و در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر، با تجمع میکروارگانیزم ها در محفظه و فیلتر منجر به ایجاد آلودگی های مختلف خواهد شد…


دیدگاهتان را بنویسید