بدون آب چقدر زنده میمانیم

ما انسان ها بدون آب چقدر زنده میمانیم

بدون آب چقدر زنده میمانیم

مقدمه:

انسان بدون آب نمیتواند به زندگی ادامه دهد بدون غذا شاید بتوان بین 1 الی 4 هفته بسته به شرایط زنده ماند ولی بدون آب این مقدار بسیار کمتر است.

ولی سوالی که در این مقاله میخواهیم به آن پاسخ دهیم مدت زنده ماندن انسان بدون نوشیدن آب است پس تا انتهای این مقاله با تصفیه کده همراه باشید.

انسان بدون آب چقدر زنده میماند ؟

بین 60 الی 65 درصد بدن ما را آب انجام داده است و تک تک سلول های بدن ما برای ادامه حیات،جذب و دفع مواد به آب احتیاج دارند.

بر اساس گزارش هایی که “دکتر رندال کی پکر” که آن را در اختیار شبکه “ان بی سی نیوز” گذاشته است انسان بدون آب میتواند به مدت یک هفته در شرایط ایده عال زنده بماند. این گزارش ها از افرادی به دست آمده است که در پایان زندگی خود از مصرف آب و غذا منع شده بودند.

ولی در شرایط عادی این مقدار بین 3 الی 4 روز متفاوت است و بستگی به شرایطی دارد که شخص در آن به سر میبرد، مثلا در آب های گرم بیابانی بدون شک این مقدار بسیار کم تر است و انسان ممکن است در مدت چند ساعت از پا در بیاید یا در سرما و فعالیت بدنی کم این مقدار بیشتر میشود و به 5 الی 6 روز میرسد.

حتما بخوانید: مقدار آب مورد نیاز بدن در طول روز چقدر است؟

بدن ما روزانه جه مقدار آب از دست میدهد

به طور کلی اگر 10 درصد آب بدن انسان کم شود عمل کردش با اختلال ایجاد میشود و اگر این مقدار به 20 درصد برسد انسان با مرگ مواجه می شود.

بر اساس داده های علمی بدن انسان در شرایط سخت 1.5 لیتر آب در ساعت از دست میدهد و در شرایط عادی این میزان میتواند به 1.5 لیتر در روز نیز برسد.

اگر آبی را که ازدست میدهید را جایگرین نکنید بدن در شرایط بسیار سختی قرار میگیرد.از عوارض آن میتوان به سر در ناشی از کم آبی ، کم شدن جریان خون در بدن و افت فشار حتی اختلال در انجام تنفس اشاره کرد. .

البته برای انسان بسیار مفید است که آب از دست داده را با آب خالص به دور از هرگونه آلاینده جایگزین کند

شما میتوانید برای دریافت مشاوره و یا پاسخ سوالهایتان در زمینه سیستم های تصفیه آب از طریق لینک های یاد شده و یا شماره های تماس ، با کارشناسان تصفیه کده در تماس بوده و پرسش های خودتان را مطرح کنید


دیدگاهتان را بنویسید