تاثیر آب بر سلامت و رشد مو ها

تاثیر آب بر سلامت و رشد مو ها

تاثیر آب بر سلامت و رشد موها
تاثیر آب بر سلامت و رشد موها

مقدمه :

تمامی انسان ها به مقدار آب مشخصی برای حفظ سلامتی خود نیاز دارند. ریزش مو و یا رشد مو مشکلی میباشد که بسیاری از انسان ها در این کره خاکی با آن دست پنجه نرم میکنند قافل از این که این مشکل را میتوان به راحتی با نوشیدن کافی آب سالم حل کرد و برای همیشه با ان خداحافظی کرد.

متخصصان این حوزه به نوشیدن شش الی هشت لیوان آب در روز توصیه میکنند که البته جدای مقداری آبی هست که روزانه از میوه ها ، چایی و قهوه و دیگر مواد خوراکی به دست می آوریم. این امر باعث حفظ سلامتی کلی بدن و به دنبال آن حفظ سلامت و زیبایی پوست و مو میشود.

تاثیر آب بر سلامت و رشد مو ها

مو های ما از چند بخش تشکیل شده است و مهم ترین بخشی که مسئولیت حفظ سلامت و زیبایی مو را بر عهده داردند فولیکولهای مو میباشد. در صورتی که آب کافی در بدن ما موجود باشد مواد غذایی و مفید خیلی راحت تر به این بخش میرسد و در صورتی که اب کافی به این قسمت نرسانید مو ها نازک شکننده و خشک میشوند و ریزش مو های سر افزایش می یابد.

پس حتما نوشیدن حداقل شش لیوان آب را در برنامه روزانه خود قرار دهید

حتما بخوانید : دستگاه تصفیه آب

چرا با مصرف مکمل ویتامین ها و آب کافی باز هم ریزش مو داریم؟

در رابطه با تاثیر آب بر سلامت و رشد مو ها بسیاری از افراد با این که مکمل و ویتامین های گوناگون را مصرف میکنند باز هم از ریزش موی خود شکایت میکنند. این افراد در دو حالت ممکن است قرار داشته باشند:
1- این افراد آب کافی را به بدن خود نمیرسانند و همین امر باعث میشود که مواد غذایی و مکمل ها و ویتامین هایی که مصرف کرده اند به درستی به فولیکول های مو نرسد. توجه داشته باشید که بدن انسان روزانه 2 الی 3 لیتر آب را از طریق تعریق ، ادرار و سایر موارد از دست میدهد.

2- این افراد آب خالص و سالم نمی نوشند. ما در مقاله با عنوان آلودگی های موجود در آب شهری این مطلب خیلی مهم را توضیح داده ایم در صورتی که افراد آب سالمی به بدن خود نرسانند علاوه بر بیماری های مختلف از جمله سنگ کلیه باعث میشود مکمل ها و ویتامین های که مصرف کرده اند به درستی جذب بدنشان نشود پس توصیه ما به این افراد این اسن که با تهیه یک دستگاه تصفیه آب خانگی این مشکل را برای همیشه حل کنند. البته بسیاری از افراد حتی نیازی به مصرف مکل ندارند و فقط با مصرف آب سالم تمامی مشکلات مربوط به پوست ، مو و کبد آنها بر طرف می شود.

دلایل دیگری برای مصرف آب سالم و کافی

آب منبع اصلی رسیدن انرژی به همه سلولهای بدن است.از جمله سلولهایی که در رشد موها موثرند.

ریشه های مو و پوست سر، عصبهای زیادی دارند که نسبت به نور و انرژی حساس هستند. فعالیت این اعصاب، بستگی به وجود آب دارد.

آب با رساندن ویتامینها به سلولها، در رشد آنها موثر است.

آب به عنوان یک رسانا در بدن عمل هیدرولیز را به عهده دارد و پالسهای الکتریکی وعصبی را که لازمه زنده بودن سلول است منتقل می کند.


دیدگاهتان را بنویسید