چگونه فیلتر اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

تشخیص فیلتر اصلی و تقلبی تفصیه آب از هم

تشخیص فیلتر اصلی و تقلبی
تشخیص فیلتر اصلی و تقلبی

متاسفانه به علت ازدیاد افراد سود جو و مملو شدن بازار از فیلتر های فرعی و غیر اصلی بهترین و مطمئن ترین راه برای مصرف کنندگان، خرید از شرکت ها و وارد کنندگان معتبر و با اصالت مانند تصفیه کده میباشد که با ارائه تضمین کیفیت و خیالی راحت فیلتر های دستگاه را تعویض و استفاده نمایید
اما در صورتی که میخواهید خودتان بتوانید تفاوت میان فیلتر ها را تشخیص دهید با ما همراه باشید:

چگونه فیلتر اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

*مهم ترین فیلتر و قلب دستگاه تصفیه آب ، فیلتر ممبران نام دارد
دقت داشته باید که لایه های ممبران یا شیت ممبران هر چه متراکم و فشرده تر باشد ممبران از کیفیت بالاتری برخوردار هست حتی شما با کمی دقت و یا با استفاده ار ذره بین میتوانید تعداد لایه های ممبران را بشمارید! ممبران ۱۳ لایه از بهترین نوع فیلتر های ممبران خانگی میباشد ( هر چند که مولفه های دیگری در کیفیت فیلتر ممبران نیز دخیل هستند که میباست در یک مقاله ی جدا گانه به آن پرداخت) که باز ما خرید از جای مطمئن را بیشتر توصیه میکنیم!
* فیلتر مرحله یک الیافی یا PP
این فیلتر را اگر با دست بفشاریم نباید به راحتی فرو برود اگر نرم بود یا به راحتی فرو رفت، نشان از نامرغوبی فیتر دارد هنینطور وزن این فیلتر تا حدودی نشان از مقاومت در برابر ذرات ۵ میکرونی آب دارد و اگر سنگین تر باشد بهتر است و یا اگر دیدید که فیلتر با فشار دادن شکست و یا تکه تکه شد، این نشانه ی فاسد بودن فیلتر میباشد !
* فیلتر مرحله دوم UDF یا کربن اکتیو
این فیلتر از ذغال گیاهی تشکیل میشود و معمولا نشانه ی مرغوبیت آن وزن سبک میباشد و مواد داخل پوسته ی فیلتر میبایست از تکه های ریز تشکیل شده باشد به صورتی که موقع تکان دادن با شنیدن صدای دانه های ریز مواجه شویم نه تکه های درشت!
* فیلتر مرحله سوم CTO
مهم ترین نشانه اصلی بودن این فیلتر وزن سبک و پوسته ی با کیفیت میباشد
* فیلتر مرحله پنجم و ششم دستگاه پست مینرال و پست کربن را خیلی از روی ظاهر نمیتوان تشخیص چراکه مواد تشکیل دهنده ی فیلتر در داخل پوسته قرار دارند ،اما برای متوجه شدن تقلبی بودن میتوانید یک فیلتر مینرال را باز کردن و به مواد داخل فیلتر توجه کنید ،متاسفانه در فیلتر های تقلبی به جای سنگ معدنی از تکه های پلاستیکی بی خاصیت استفاده میشود!

تشخیص فیلتر اصلی و تقلبی تفصیه آب از هم

به طور کلی دارا بودن استاندارد های NSF , FDA , WATER QUALITY
و FOOD GRADE بودن از دیگر مولفه های تشخیص فیلتر های اصلی هستند؛
پس بنابراین بهتر است برای آسوده خاطر بودن و اهمیت سلامت خود و خانوادتان ریسک نکنید و از شرکت های معتبر که تضمین کیفیت ارائه میکنند فیلتر دستگاه تصفیه آب را تهیه کنید.


دیدگاهتان را بنویسید