تعمیر دستگاه تصفیه آب

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

حتما اگر در حال مطالعه این مقاله هستید برای شما هم پیش آمده که بعد از استفاده مداوم از دستگاه تصفیه آب متوجه بروز برخی مشکلات و یا خرابی در کارکرد دستگاه خواهید شد؛ اما اگر کیفیت دستگاه شما بالاتر باشد و در زمان خرید کیفیت بالاتری روی قطعات و اتصالات دستگاه شما وجود داشته باشد ،خرابی های دستگاه را با تاخیر بیشتری تجربه خواهید کرد؛ البته تعمیر دستگاه ها شامل بسیاری موارد است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. همچنین در صورتی که نیاز به تعمیر دستگاه خود توسط تکنسین های با تجربه را دارید روی لینک زیر کلیک کنید

برای پر کردن فرم درخواست تعمیر کلیک کنید

 

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی تأثیر قابل توجهی در بهبود عملکرد و عمر مفید آن دارد. با گذشت زمان و استفاده مداوم، دستگاه تصفیه آب ممکن است با مشکلاتی روبرو شود که می‌تواند تأثیر مستقیمی بر عملکرد آن داشته باشد. از جمله مشکلات رایج می‌توان به کاهش ظرفیت تصفیه، خروج آب آلوده، خرابی قطعات دستگاه اشاره کرد.

با تعمیرات صحیح این مشکلات، دستگاه قادر خواهد بود به طور بهتری آب را تصفیه کند و کیفیت آب تصفیه شده را به حداکثر برساند.

اما نکته مهم این است که پیش از اعلام خرابی به شرکت های خدمات پس از فروش دستگاه های تصفیه آب خانگی ، برخی موارد را خودتان کنترل کنید تا از عدم کارکرد دستگاه اطمینان حاصل کنید؛ مثلا برخی اوقات دیده شده که مشتریان با مجموعه های تصفیه آب تماس میگیرند و اعلام خرابی میکنند. در صورتی که تکنسین بعد از حضور در منزل مشتری متوجه میشود که فقط اشکال کار این بوده که آب ورودی دستگاه قطع بوده است و یا دوشاخه برق دستگاه خارج از پریز بوده است‌ ، که همین امر منجر به تشخیص خرابی از جانب مشتریان است.
درحالی که اگر آب و برق دستگاه را چک کنید احتمالا مشکل دستگاه شما قابل حل بوده است.

حتما بخوانید: تعویض قیلتر دستگاه تصفیه آب

دلیل تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

چرا تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی باید انجام شود؟

 غیر از موارد ذکر شده ممکن است بسیاری از علل دیگر نیاز به  تعمیرات دستگاه تصفیه آب را ایجاد کند که به آنها میپردازیم:
مثلا یکی از موارد نسبتا شایع، کاهش فشار آب تصفیه شده است که بسیاری از افراد آن را گزارش میکنند و یا قطعی و عدم تولید آب تصفیه شده که بارها گزارش شده است.

از جمله موارد دیگری که با عث تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی میشود و نسبتا شایع است میتوان به وجود نشتی و چکه کردن از دستگاه و همینطور وجود صدای تق تق و یا صدای بیش از حد از پمپ دستگاه های تصفیه آب اشاره کرد.
البته برخی از مشتریان موارددیگری را نیز تحت عنوان خرابی به مراکز خدمات پس از فروش سیستم های تصفیه آب اعلام میکنند که البته همه این موارد قابل حل بوده و جای نگرانی برای رفع عیب در دستگاه تصفیه آب خانگی وجود ندارد.

توجه به قطعات و لوازم قبل از خرید

توجه به قطعات و لوازم قبل از خرید

برای تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی اگر چنانچه دستگاه شما از انواع رایج و معمول در بازار باشد به راحتی میتوان نسبت به رفع عیب و تعمیر آن اقدام کرد اما در صورتی که از دستگاه های خاص مانند مدل های کیسی و این باکس استفاده میکنید. ممکن است تهیه قطعات و لوازم آنها کمی دشوار تر از سایر مدل ها باشد. با توجه به مورد ذکر شده پیشنهاد میکنیم قبل از خرید استعلام موجودی قطعات و لوازم دستگاه را مد نظر داشته باشید. همچنین از وجود فیلتر های آن اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب کنید.

از جمله سایر موارد خرابی در دستگاه های تصفیه آب میتوان به دائم کار کردن دستگاه های تصفیه آب اشاره کرد که میتواند علل مختلفی از جمله کاهش فشار آب شهری، ضعف عملکرد پمپ دستگاه ، ضعف توان ترانس دستگاه، گرفتگی و کیپ شدگی در سایر فیلتر ها ، خرابی شیر برقی و یا سایر موارد داشته باشد.

خدمات تعمیرات تصفیه آب

خدمات تعمیرات تصفیه آب

به طور معمول تکنسین های تصفیه آب پس از اینکه دستگاه را بازدید کردند. ابتدا میزان سختی آب تصفیه شده را میسنجند. سپس برای رفع عیب و تعمیر دستگاه شما اقدامات لازم را آغاز میکنند که از جمله ی این اقدامات میتوان موارد زیر را عنوان کرد:

  • بازدید از پمپ و در صورت لزوم تعویض هد پمپ و یا پمپ دستگاه
  • تنظیم باد مخزن و تخلیه آب کهنه درون آن
  • شستشوی هوزینگ ها و بررسی اتصالات دستگاه
  • رفع عیب قطعی و تنظیم عملکرد قطع کن دستگاه

 

اگر دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد لطفا فرم زیر را پر کنید.

تعمیر دستگاه

دیدگاهتان را بنویسید