تفاوت فیلتر های کربن اکتیو و پست کربن

تفاوت فیلتر های کربن اکتیو و پست کربن

تفاوت کربن اکتیو با پست کربن

اگر با موضوعات مرتبط تصفیه آب ، استخر، اکواریوم ، تصفیه هوا ودندانپزشکی و موارد مشابه سر و کار داشته باشید حتما تاکنون نام کربن اکتیو را شنیده اید ؛ در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با آن آشنا شوید.

کربن اکتیو همانگونه که از نامش پیداست پس از تماس با آب فعال (اکتیو) شده و فعالیت خود را آغاز میکند؛
در حقیقت زغال فعال یا کربن بلک CTO گونه ای از زغال گیاهی است که در انواع گوناگون کربن اکتیو گرانولی(دانه ای) میله ای و پودری موجود می باشد. و از زغال پوسته نارگیل،پوسته پسته، کربن جاکوبی ساخته میشود.

حتما بخوانید: خرید فیلتر پست کربن

از مشخصات بارز آن می توانیم به سطح جذب بالا، وجود منافذ بسیار زیاد و قابلیت جذب گازها و انواع مواد شیمیایی اشاره کنیم.
از این ماده فوق العاده در مصارف بسیار گوناگون استفاده می کنند؛ اما به صورت گسترده جهت حذف کلر، بو، طعم و مزه مانده آب استفاده می کنند.

همچنین از آنتراسیت ( Anthracite ) که دانه های آن نسبت به کربن اکتیو براق تر است و بوی ناخوشایندی دارد برای فیلتر های مولتی مدیا و دوآل مدیا با هدف حذف و از بین بردن کدورات آب استفاده میشود و لازم به ذکر است استفاده از آن برای سیستم های تصفیه آب خانگی توصیه نمیشود.

تفاوت کربن اکتیو با پست کربن در چیست؟

موادی که درون فیلتر پست کربن(فیلتر مرحله پنجم تصفیه آب) وجود دارد در واقع همان مواد کربن اکتیو پودری است که به صورت بسیار ریز درآمده و در این فیلتر وجود دارد ؛ در حالی که فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب خانگی یا GAC نیز از کربن اکتیو اما از نوع گرانولی (دانه ای) تشکیل شده است و ذرات آن درشت تر است.
فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی CTO نیز از نوع بلوک های کربن جامد و فشرده شده تشکیل شده است و قابلیت حذف سموم و آفات شیمیایی را داراست.

شما میتوانید جهت کسب آگاهی از زمان تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان تصفیه کده در تماس باشید…


دیدگاهتان را بنویسید