راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید  تصفیه آب

برای رفتن به فروشگاه کلیک کنید

برای به دست آوردن اطلاعات اولیه پیشنهاد می شود مقاله زیر را بخوانید

راهنمای خرید تصفیه آب خانگی

1- تمامی دستگاه های آب شیرین کن خانگی در ایران مونتاژ میشوند و دستگاه وارداتی در کشور وجود ندارد؛
پس اگر کسی ادعا کرد دستگاه تایوانی ،آلمانی،کانادایی و یا… داره مطمئن باشید حقیقت را به شما نگفته است…
البته تعدادی محدود دستگاه چینی وارداتی در کشور داریم که بناست به جهت حمایت از تولید ملی جلوی واردات آن نیز گرفته شود.

2- اگر سلامتی خودتان و کیفیت آب برایتان مهم است سعی کنید حتما دستگاه پمپ و مخزن دار و برقی یا به اصطلاحRO
(reverse osmosis) یاقابلیت اسمز معکوس خرید کنید چون دستگاه های مکانیکی که بدون برق کار میکنند قادر به حذف ذرات و آلودگی های ریز موجود در آب مانند: نیترات ،سرب،جیوه،قارچها ، باکتری ها و… نیستند.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و قیمت آن

3- نکته دیگر در مقاله ی راهنمای خرید تصفیه آب قیمت می باشد . به صورت کلی قیمت را برخی قطعات مهم مثل مخزن،پمپ،فیلتر ممبران(فیلتر مرحله ۴) سوئیچ فشار بالا و پایین و مدل شیر سینک تعیین میکنند!
یعنی در صورتی که این قطعات اصلی و با کیفیت باشند باید برای خرید  بیش از ۱/۵۰۰/۰۰۰ ت بپردازید و در صورتی که این قطعات کیفیتی پایین تر داشته باشند قیمت دستگاه مسلما کمتر خواهد بود.
گرچه در این بین برخی افراد سودجو با شگردهای مختلف دستگاه های متفرقه را هم به قیمت های بسیار بالایی میفروشند!!!

4- فیلتر های دستگاه تصفیه نیز باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند به شکلی که مواد درون فیلترهای کربنی میبایست پایه گیاهی داشته و از مواد فود گرید با درصد بالای کربن نارگیل و یا جاکوبی استفاده شود
همچنین کیفیت هوزینگ ها(محل قرار گیری فیلتر) بسیار مهم است و باید از خرید دستگاه های چینی و یا داخلی متفرقه که مواد پتروشیمی غیر استاندارد و درجه ۲ بکار برده شده پرهیز کرد.

حتما بخوانید : میزان و حجم پساب در دستگاه های تصفیه آب خانگی چقدر است؟

مارک و برند دستگاه تصفیه آب خانگی

5- مارک و برند این دستگاه ها اصلا مهم نیست چون اینها همگی برچسب هایی هستند که بر روی دستگاه ها چسبانده میشوند و مهم متریال و قطعات به کار برده شده در دستگاه است.

6-تنها در صورتی میتوان گفت قطعات تایوان است که بر روی قطعات آن حک برجسته made in taiwan وجود داشته باشد
در غیر اینصورت قطعات متفرقه هستند و نمیتوان نسبت به اصلی بودن آنها اطمینان حاصل کرد…
البته با توجه به بحث حمایت از تولید ملی برخی قطعات در حال بومی سازی هستند و با گذشت زمان و پیشرفت تولید واردات قطعات تایوان نیز احتمالا متوقف خواهد شد.

حتما بخوانید : تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

تعداد فیلتر ها در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

7-تعداد فیلتر در دستگاههای تصفیه موضوعی مهم نیست چون پک دستگاه ها همگی ۶ الی ۷مرحله است و عمل تصفیه فقط تا مرحله پنجم انجام میشود و بعد از آن فیلترمرحله ۶ مینرال است که روی تمامی دستگاه ها موجود است و املاح معدنی مفید را به آب اضافه میکند و فیلترهای مرحله ۷ که با اسامی اکسیژن ساز،انرژی زا،مگنت و…در بازار میبینید اغلب جنبه تبلیغاتی و سود دهی برای فروشنده داشته و تاثیری چندان در آب ندارند البته در این بین فیلتر قلیایی و یا محافظ ممبران کیفیت و کارایی متفاوت و خوبی دارند و اغلب اونها قیمتی در حدود ۶۰ الی ۷۰ هزار تومان دارند که میشه به راحتی بعد از خرید یه دستگاه ۶ مرحله اونها رو سفارش داده و زمان نصب بر روی دستگاه سوار کرد به این صورت شما دستگاهی ۷ و یا ۸ مرحله دارید

لازم به ذکر است برای مناطقی که در آب آلودگی میکروبی وجود دارد میشود از لامپ UV به عنوان فیلتر مرحله هفتم استفاده کرد تا آب حالت ضد عفونی پیدا کند.

حتما بخوانید : اسمز چيست؟

سخن آخر در باره راهنمای خرید تصفیه آب خانگی

8- گارانتی معتبر،خدمات پس از فروش ،پشتیبانی قوی و پاسخگویی به مشتریان ،ارسال رایگان دستگاه ،نصب رایگان،تست و مقایسه آب شهری و تصفیه شده پس از نصب دستگاه و رویت املاح و آلودگی های موجود در آب ، از جمله موارد مهمی هستند که باید در هنگام خرید به آنها توجه داشت؛ مجموعه ما پس از نصب دستگاه اطلاعات شما را در سیستم CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) ثبت کرده و موعد تعویض فیلتر دستگاه را به شما یادآور خواهند شد.

مفتخریم که در تصفیه کده چیزی در حدود ۵۰ برند و محصول تصفیه آب موجود داریم…
شما میتوانید جهت مشاوره و سفارش محصول با کارشناسان ما در تصفیه کده گواراب در ارتباط باشید…به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید