چه مدل شیر سینک دستگاه تصفیه ای بخریم ؟

راهنمای خرید شیر سینک دستگاه تصفیه آب

مقدمه :

اگر از کیفیت آب آشامیدنی رضایت کافی را ندارید و تصمیم خود را برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی گرفته اید پیشنهاد میکنیم متن زیر را که مربوط به انواع مدل های شیر تصفیه آب خانگی و انتخاب آن است مطالعه بفرمایید؛

راهنمای خرید شیر سینک دستگاه تصفیه آب

هنگامی که شما یک دستگاه را سفارش میدهید توجه داشته باشید که حتما میبایست درون جعبه آن یک عدد شیر سینک وجود داشته باشد و هرگز نباید جهت خرید این شیر به صورت جداگانه وجهی را بپردازید.
از انواع متداول این شیرها میتوان به مدل اهرمی و فلکه ای کوتاه و بلند نام برد ؛ اگر چنانچه دستگاهی را که سفارش داده اید دارای شیر فلکه ای است شما میتوانید با مساعدت و همکاری فروشنده این شیر را تغییر دهید و ما به التفاوت آن را که مبلغ زیادی هم نیست بپردازید ، در این صورت میتوانید یک دستگاه تصفیه آب خانگی با شیر فانتزی نیمه اهرمی و یا سایر مدل های موجود در بازار را تهیه کنید.
توجه داشته باشید هنگام خرید تصفیه آب نیازی نیست که توجه خود را به مدل شیر برداشت آب معطوف نمایید و تنها سعی کنید از لحاظ فنی و کیفی سایر قطعات را کنترل کنید.
لازم به ذکر است امروزه انواع شیر آب دو منظوره نیز در بازار موجود است که البته قیمتی بالا دارد؛ به این صورت که میتوان به جای نصب شیر و ایجاد سوراخ اضافه بر روی سینک ظرفشویی جهت نصب دستگاه تصفیه آب از آنها استفاده کرد.

حتما بخوانید : تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

خروجی های شیر سینک دستگاه تصفیه آب

شیر آب دو منظوره عموما دارای ۳ خروجی است:
خروجی اول و دوم جهت اتصال به شیر پیسوار آب سرد و گرم میباشد
و خروجی سوم مربوط به آب تصفیه شده است؛
از درون این شیرها یک لوله به صورت مجزا عبور میکند و این امر باعث میشود تا از مخلوط شدن آب شهر و آب تصفیه شده جلوگیری به عمل آید و آب سالم به صورت جداگانه و با کیفیتی مطلوب از شیر ۲منظوره خارج شود.
با خرید آن میتوانید شیلنگ خروجی تصفیه آب را به آن اضافه کنید و از همان قسمتی که آب سرد و گرم برای ظرفشویی تان استفاده میکردید آب تصفیه شده نیز مصرف کنید
همچنین اگر منزل شما از پیش شیر دو منظوره داشته است شما میتوانید از فروشنده بخواهید که وجه مربوط به شیر سینک درون دستگاه را از جمع مبلغ فاکتور شما کسر نماید.

حتما بخوانید : فیلتر دستگاه تصفیه آب

خرید شیر سینک دستگاه تصفیه آب به صورت مجزا

اما اگر قصد خرید یک شیر تصفیه آب را به صورت جداگانه دارید سعی کنید از مدل هایی تهیه کنید که مغزی آنها در بازار موجود باشد.
زیرا که اغلب این شیر ها با گذشت زمان حدود ۲ ساله مستهلک شده و به نشتی خواهند افتاد؛
اما اگر چنانچه از ابتدا نوع فلکه ای و اهرمی را که ۲ مدل پر فروش بازار است تهیه کنید میتوان آسوده خاطر بود که با تعویض مغزی شیر قابل تعمیر است و نیازی به تعویض آن به صورت کامل و خرید شیر جدید نیست.
امیدواریم این مقاله جهت انتخاب و خرید بهتر به شما کمکی کرده باشد… 

دیدگاهتان را بنویسید