علت وجود نشتی در سیستم تصفیه آب خانگی

علت وجود نشتی در سیستم تصفیه آب

نشتی در سیستم تصفیه آب

اگر در حال مطالعه این مقاله هستید احتمالاً یا دستگاه تصفیه آب شما دچار نشده و یا راجب نشتی دستگاه تصفیه آب موضوعی به گوشتان رسیده است؛ به طور کلی یک دستگاه تصفیه آب خوب و با کیفیت بالا دچار نشتی نمی‌شود و اغلب گزارشات نشتی آب و ترکیدگی مربوط به دستگاه های تصفیه آب غیر برقی اینلاین و اتصالات و هوزینگ مربوط به دستگاه های بی کیفیت و غیر استاندارد است که در آنها از اتصالات و زانوی های چینی و متفرقه استفاده شده است.
اتصالات کوییک فیتینگ با برند سان شیان و برند ارگانیک از بهترین کانکشن های سیستم های تصفیه آب می باشند که نسبت به دمای آب و هوا ومیزان فشار آب مقاومت بسیار بالایی دارند.
یکی دیگر از قسمتها در سیستم های تصفیه آب که گاها دچار نشتی و ترکیدگی می‌شود و خساراتی به بار می‌آورد هوزینگ مرحله یک (محفظه شیشه‌ای) در دستگاه‌ها است که کاهش دمای هوا و افزایش فشار آب شهری علت اصلی این اتفاق است و توصیه ما به شما استفاده از هوزینگ مات به جای هوزینگ شیشه ای است. البته این توصیه تنها برای زمانی است که پمپ بسیار قوی بر سر راه ساختمان وجود دارد و فشار آب شهری از حد مجاز بیشتر است.
لازم به ذکر است استفاده از فشار شکن استاندارد بهترین وسیله برای پیشگیری از نشتی های احتمالی است.

حتما بخوانید : تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

علت وجود نشتی در سیستم تصفیه آب

به طور کلی از جمله علت های نشتی می توان موارد زیر را ذکر کرد:
1. بی کیفیت بودن قطعات
2. بالا بودن فشار آب شهر
3. نصب غیر اصولی اتصالات
4. عدم استفاده از نوار تفلون هنگام مونتاژ محصولات
5. اصابت ضربه و شکستگی قطعات 6. قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب
7. کاهش شدید دمای هوا به زیر صفر

پیشنهاد ما به شما خرید و سفارش محصولات اورجینال و با کیفیت بالا است که سالیان سال به راحتی از آنها استفاده کنید و دچار نشتی و ترکیدگی نشوند ؛ همچنین شما می توانید برای رفع نشتی و رفع عیب دستگاه تصفیه آب خود با کارشناسان تصفیه کده در تماس باشید.