فواید نوشیدن آب قسمت دوم

فواید نوشیدن آب

فواید آب سالم برای بدن

در قسمت اول این مقاله با 7 مورد از فواید آب برای بدن انسان آشنا شدید. همان طور که قول داده بودیم قسمت دوم و پایانی این مقاله نیز برای شما کاربران عزیز وب سایت تصفیه کده آماده شده است.

فواید نوشیدن آب

8 ــ آب و کاهش خطر ابتلا به سنگ‌های کلیه و مثانه

آب باعث رقیق تر شدن نمک های محلول و مواد معنی مضر موجود در ادار خواهد شد که همین امر باعث کاهش رسوب و سخت شدن این نمک های محلول در کلیه، مثانه و مجاری اداری میشود.

9 ــ درد مفصلی یا آرتریت

شاید بپرسید ارتریت چیست ؟ به طور ساده ارتریت همان درد مفاصل میباشد و یکی از علت های آن کمبود آب در بدن است که همین کمبود ممکن است برای مفاصل شما دردناک باشد البته این بیماری هم در جوانان و هم در سالمندان مشاهده میشود و مصرف مسکن تاثیر دائمی بر این بیماری ندارد ولی با مصرف آب و کاهش مصرف نمک می توانید به راحتی این بیماری را درمان کنید.

حتما بخوانید : فیلتر UV در دستگاه تصفیه آب چیست؟

10 ــ آب و کمردرد

همان طور که در بالا گفته شد در قسمت تحتانی و فوقانی ستون فقرات نشانه کمبود آب در دسیک ها و مهره ها پدیدار می باشد که با مصرف مداوم و منظم آب سالم میتوان از شر این بیماری راحت شد و تا حد زیادی آن را بهبود بخشید.

کاهش فشار های مغزی از فواید نوشیدن آب است

11 ــ آب و کاهش استرس و فشار بر روی مغز

جالب است بدانید که 85 درصد مغز بدن را آب تشکیل داده است و در صورت کمبود آب در بدن مغز از خود گذشتگی کرده و مقداری از آب خود را در اختیار دیگر بافت های بدن قرار میدهد . و اگر دقت کنید افرادی که کمبود آب دارند با فشار و استرس و سردرد بیشتری مواجه هستند.


12 ــ آب و جلوگیری از گرفتگی عضلات

نوشیدن آب باعث میشود که اکسیژن و غذا رسانی به سلول های ماهیچه ای راحت تر و بهتر انجام گیرد و در مقابل سم زدایی از آنها نیز به سهولت انجام پذیرد. هنگامی که آب کافی در بدن شما وجود داشته باشد، ماهیچه های شما با قدرت بیشتری کار خود را انجام میدهند و دیرتر خسته می شوند.

حتما بخوانید : فلوراید موجود در آب مفید است یا مضر؟!

13 ــ تاثیر آب بر سوزش معده

سوزش معده ممکن است به علت کمبود آب در قسمت بالایی دستگاه گوارش یا معده باشد و یکی از علت های سوزش معده ، کمبود آب در بدن و غلیظ شدن اسید معده میباشد؛ البته بسیاری از بیمارانی که به این عارضه دچار هستند از دارو های ضد اسید معده استفاده میکنند که یا تاثییری ندارد یا به صورت موقتی است. این بیماران با نوشیدن آب و ادامه این روند باعث تنظیم شدن اسید معده و درمان  این عارضه می شوند البته دقت کنید که به طور تقریبی تا یک ساعت بعد از غذا از نوشیدن آب بپرهیزید.

همچنین شما میتوانید با خرید دستگاه تصفیه آب علاوه بر درمان بیماری های ناشی از کمبود آب از نوشیدن اب سالم لذت ببرید


به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید