نکات بعد از نصب دستگاه تصفیه آب

نکات بعد از نصب دستگاه تصفیه آب

نکات بعد از نصب دستگاه تصفیه آب
نکات بعد از نصب دستگاه تصفیه آب

نکات بعد از نصب دستگاه تصفیه آب

1)بعد از نصب دستگاه تصفیه آب و تست TDS توسط تکنسین مجاز ، شیر روی سینک بسته شود تا دستگاه بعد از حدود یک ساعت به طور کامل خاموش شود؛ سپس شیر روی سینک باز شود تا آب داخل مخزن کاملاً تخلیه گردد. آب که به صورت فشار کم و قطره ای درآمد بدین معنی است که آب داخل مخزن تخلیه شده است. در این حالت شیر روی سینک را ببندید تا مجدد مخزن آب پر شود. اکنون دستگاه آماده استفاده می باشد.
در صورتی که ساید بای ساید به دستگاه تصفیه آب متصل است، هنگام شستشوی مخزن، از شیر برداشت ساید بای ساید هم به اندازه یک پارچ تخلیه کنید تا آب داخل ساید هم تعویض شود.

2) ممکن است داخل آب، حباب های بسیار ریزی مشاهده شود که این موضوع مربوط به اشباع شدن فیلتر های کربن دستگاه و یا باز شدن سطوح جذبی ممبران می باشد. این حبابها نهایتا یکی دو هفته بعد از نصب داخل آب دیده خواهند شد. بدیهی است این حباب ها فقط هوا بوده و استفاده از آن هیچگونه مضراتی نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقاله ی وجود حباب های ریز در آب تصفیه شده را بخوانید

3) اگر هنگام نوشیدن آب تصفیه شده، احساس تلخی می کنید این موضوع مربوط به تغییر ذائقه شما می شود. بدیهی است آب بدون طعم است اما آب شهری به علت املاح بالا و کلر دارای طعمی می باشد که ذائقه شما با گذشت زمان به آن عادت کرده است. هنگامی که آب تصفیه شده می نوشید چون املاح آب کاهش پیدا کرده و درصد خلوص آب بالا رفته احساس تلخی می کنید که بعد از مدتی استفاده مداوم از آب تصفیه شده و تغییر ذائقه این احساس تلخی برطرف خواهد شد؛

گفتنی است در زمان گذشته که آب تهران یکی از آب‌های شیرین منطقه به حساب می‌آمد، از شهرستان‌های اطراف مانند شهر قم که آب شهری بسیار شوری داشتند، آب تهران را که می نوشیدند از تلخی آب شکایت می‌کردند و این درحالی بود که آب تهران به عنوان یکی از آب‌های شیرین منطقه شناخته می‌شد، این تغییر ذائقه کاملا اجتناب‌ناپذیر است.
4) هیچگاه تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب را خودتان انجام ندهید چرا که دستگاه شما از گارانتی خارج شده و بیشترین آسیب را به فیلتر ممبران (اصلی‌ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب) می رساند.
بعد از هر نصب در سیستم نرم‌افزاری دفتر خدمات پس از فروش، زمانبندی تعویض فیلتر ثبت شده و در زمان مقرر به شما جهت هماهنگی و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب اطلاع رسانی خواهد شد.

در صورت مصرف بالا چه اقداماتی انجام دهیم

یکی دیگر از  نکات بعد از نصب دستگاه تصفیه آب این است که صورتی که مصرف بالایی دارید و یا زنگ زدگی آب لوله‌کشی شما زیاد است و منجر به تغییر رنگ سریع در فیلتر اول میشود میبایست در زمان کوتاه تری به تعویض فیلتر شماره یک اقدام نمایید.در این زمینه با دفتر خدمات پس از فروش تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

5) هنگام سفر و خروج طولانی از منزل شیر پیسوار ورودی آب دستگاه را بسته و شیر برداشت را باز کرده تا آب داخل مخزن تخلیه شود. دلیل این کار جلوگیری از بو گرفتن آب داخل مخزن می باشد چراکه بهترین آب هم اگر داخل یک محفظه به مدت طولانی بماند بو گرفته و خراب می‌ گردد؛ پس این عمل جهت پیشگیری از خرابی آب انجام می شود.

نکته: حتما هنگام مسافرت و خروج طولانی از منزل شیر آب ورودی دستگاه را ببندید شایان ذکر است مسئولیتی ناشی از افزایش فشار آب ورودی ساختمان و ایجاد خسارات وارده به عهده شرکت های تصفیه آب نخواهد بود.

6) حتماً برای دستگاه تصفیه آب ، از محافظ برق استاندارد استفاده شود تا نوسانات برق آسیبی به دستگاه نرساند.

7) بهتر است تا ۷۲ ساعت پس از نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب ، نسبت به بررسی و کنترل دستگاه دقت بیشتری داشته باشید تا در صورت وجود نشتی به شرکت اطلاع دهید، و اقدامات لازم جهت رفع نشتی صورت پذیرد.


دیدگاهتان را بنویسید