تصفیه آب خانگی خوب و ویژگی های آن

تصفیه آب خانگی خوب

تصفیه آب خانگی خوب
تصفیه آب خانگی خوب

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی دستگاهی است که به روش تصفیه آب اسمز معکوس یا Reverse osmosis باشد،به این دستگاه ها اصطلاحا RO گفته می‌شود .
از ویژگی های روش ذکر شده ، داشتن پمپ،مخزن،ترانس برق، اتصالات و سوئیچ های برقی است.
این روش جدیدترین و پرفروش ترین تصفیه آب برتر دنیا است. علت وجود پمپ و مخزن و اتصالات برقی در روش اسمز معکوس به این خاطر است که این روش قابلیت حذف ذرات تا یک ده هزارم میکرون را داراست و برای این کار پمپ می بایست فشار آب شهری را چندین برابر کرده و سپس آن را به سوی ممبران (فیلتر مرحله ۴ )هدایت کند وظیفه ممبران تفکیک آب شهری و آب تصفیه شده است به شکلی که پساب را از طریق کپسول تعبیه شده به درون فاضلاب و آب تصفیه شده را به مخزن ذخیره آب هدایت می کند .
این روش امکان حذف نیترات، نیتریت ،سرب، جیوه ،آرسنیک و حذف رسوبات گچی آهکی درون کتری و سماور را دارا است.
حال که با روش RO اسمز معکوس و الزام استفاده از آن نسبت به سایر روشهای تصفیه آشنا شدیم ، به سراغ دیگر مشخصات یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب می رویم.
ممبران فیلتر مرحله چهارم بوده که بهترین برند آن فیلمتک filmtec و دارای شیت و لایه فشرده است دقت داشته باشید تا از نوع 50 گالن آن بر روی دستگاه انتخابی شما استفاده شده باشد. نوبت به مخزن دستگاه تصفیه آب رسیده است؛ این مخازن معمولاً از 3 جنس پلاستیکی ، فلزی و فلز و پلاستیک ساخته شده اند.
بهترین برند مخزن تصفیه آب تانک پک tankpac و از جنس فلز و پلاستیک است که ساخت تایوان بوده و به علت کیفیت بالایی که دارد در اغلب کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های تصفیه آب خانگی خوب

پمپ قدرتمند و کم صدا و بدون لرزش یکی دیگر از مهمترین قطعات برای خرید بهترین نوع آب تصفیه کن خانگی است. اگر میخواهید خرید خوبی داشته باشید به سراغ پمپ 24 ولت 125 psi تایوانی بروید.
سوئیچ های فشار بالا و فشار پایین که با آنها های پرشر و لوپرشر می‌گویند به صورت سری در مدار الکتریکی دستگاه قرار می‌گیرند تا وظیفه قطع و وصل پمپ را به خوبی انجام دهند؛ دست‌کم باید توجه داشت که این دو سوئیچ علاوه بر کیفیت ظاهری خوب از سیم کشی دارای روکش ضد آب بهره ببرند تا احتمال آسیب دستگاه به حداقل ممکن برسد.
توجه داشته باشید امروزه در اغلب سیستم های تصفیه آب از قطعه به نام شیر برقی استفاده می‌شود این در حالی است که دستگاه‌های قدیمی چهار راهی را جایگزین قطعه کرده بودند، در چهارراهی میزان هدر رفت آب بسیار بالاست و مانند شیر برقی میزان عبور حجم آب را کنترل نمی‌کند ؛ پس انتخاب دستگاهی دارای شیر برقی از اهمیت بالایی برخوردار است.
در پایان به سراغ شیر سینک و اتصالات و فیلترهای دستگاه می‌رویم:
شیر سینک تصفیه آب اهرمی فانتزی،اتصالات و زانویی های تایوانی درجه یک و فیلتر با متریال درجه یک و پایه گیاهی ،بدون زدگی ظاهری و متریال food grade از دیگر ویژگی‌های یک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب است


دیدگاهتان را بنویسید