کاربرد فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب چیست؟

فیلتر مینرال
mineral filter

کاربرد فیلتر مینرال

کاربرد فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه آب چیست؟

فیلتر Mineral اخرین فیلتر در دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله و معمولا فیلتری به رنگ زرد است.
این فیلتر به صورت INLINE و بدون نیاز به هوزینگ و محفظه میباشد و در زمان تعویض فیلتر باید به طور کامل تعویض شود.
زمانی که از دستگاه تصفیه آب خانگی با روش تصفیه RO یا اسمز معکوس استفاده میکنیم،
به علت دقت و توان بالای ممبران (فیلتر مرحله چهار)در حذف ذرات و ناخالصی های ریز میکرونی موجود در آب شاهد حذف طعم دهنده ها و بالا رفتن درصد خلوص آب خواهیم بود.
به طور کلی علت به کار گیری این فیلتر افزودن محدود املاح معدنی مفید به آب است که احتمالا توسط ممبران در مراحل قبلی از آب حذف شده اند.
البته افزودن این املاح توسط فیلتر مینرال علاوه بر تامین املاح معدنی مورد نیاز بدن و سلامتی انسان منجر به بهبود کیفیت و طعم آب تصفیه شده نیز خواهد شد.

فیلتر مینرال حاوی چه موادی است ؟

فیلتر MINERAL حاوی برخی مواد سنگی و توپ مانند معدنی از جمله کلسیت و دولومیت و سیلیس میباشد و املاحی مانند کلسیم ، منیزیم ، روی و… که مورد نیاز بدن است را به آب اضافه خواهد کرد.
این فیلتر اغلب به عنوان مرحله ششم در دستگاه های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.
با ورود آب تصفیه به درون فیلتر مرحله ششم(مینرال)، مجاورت آب با سنگ های معدنی مینرال بالا باعث ایجاد تعادل شیمیایی در ساختار آب شده و مقداری کمک خواهد کرد تا از حالت اسیدی آب کاسته شود؛ به همین خاطر میتوان تاکید کرد که وجود یک فیلتر مینرال با کیفیت استاندارد و فود گرید در دستگاه تصفیه آب مفید است.
باید دقت داشت که در تبلیغات این فیلتر عنوان میشود مینرال قابلیت افزودن Ca، Mg، K، P، Zn و … (کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم ، فسفر ، روی و … ) را به آب داراست .
اما واقعیت چیز دیگرسیت درست است که مینرال افزایش دهنده املاح به آب است اما کمی اغراق نیز صورت میگیرد؛ اگر بخواهیم PHآب را بالا ببریم و یا از افزودن املاح فوق اطمینان بیشتری حاصل کنیم پیشنهاد میشود در مناطقی که سختی آب شهری خیلی بالا نیست از فیلتر قلیایی یا فیلتر آلکالاین به عنوان مکمل استفاده کنید.

حتما بخوانید : میزان و حجم پساب در دستگاه های تصفیه آب خانگی چقدر است؟

عمر مفید این فیلتر چند ماه است ؟

البته سالهای گذشته کلیه دستگاه ها 5مرحله ای بودند و از مینرال استفاده نمی شد اما با ورود این فیلتر در چرخه تولید انبوه امروزه بر روی تمامی دستگاه ها شاهد فیلتر مینرال هستیم و کلیه دستگاه ها حداقل دارای 6مرحله فیلتراسیون میباشند.
در پایان باید اشاره کنیم که عمر مفید این فیلتر به صورت معمول یک سال یا 12ماه است و باید پس از گذشت یکسال به جهت حفظ کارایی و رعایت مسائل بهداشتی حتما تعویض شود. 

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید