پنج تکنیک استفاده از آب آشامیدنی برای کاهش وزن

کاهش وزن با مصرف آب

کاهش وزن با مصرف آب

مقدمه :

همه ما میدانیم که یکی از اصول کاهش وزن تغییر در سبک زندگی با تمرکز بر رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش منظم می باشد. اما متاسفانه کمتر دیده شده که در یک رژیم غذایی از اهمیت نوشیدن آب تصفیه شده سالم سخنی مطرح شود و متاسفانه در کلیه مقالات بیش از هر چیز به تنظیم میزان کالری دریافتی مواد غذایی تمرکز میشود.
هنگامی که بدن انسان به حد کافی با نوشیدن آب هیدراته نشود ،کم کردن وزن هم دشوار خواهد شد. باید توجه داشت میزان و سلامت آب نوشیدنی که مصرف میکنید کمک میکندتا بدن شما به درستی کار کند و این امر برای برخی واکنشهای متابولیکی و شیمیایی بدن پر اهمیت است. چنانچه آب مورد نیاز بدن تامین نشود و یا به مقدار نیاز آب ننوشید، سوخت و ساز بدنتان با مشکل روبرو شده و فرآیند کاهش وزن با مشکل مواجه خواهد شد.

حتما بخوانید : تصفیه آب

کم کردن وزن با مصرف آب

 اما اگر به صورت دقیق میزان مصرف آب را در برنامه روزانه تان بگنجانید این امر به تدریج موجب کاهش وزن شما خواهد شد؛ برای مثال کسی که قبل از غذا آب بنوشد همین امر منجر به کمتر غذا خوردن وی شده و گاهی که احساس گرسنگی داشته باشد، با پر کردن معده از مایعات می تواند بر حس گرسنگی نیز غلبه کند.
آب به هضم غذا هم میتواند کمک کند.همچنین نوشیدن آب به میزان کافی در یک رژیم غذایی برای حفظ سلامت کلیه ها بسیار ضروری است و توصیه های زیادی میشود که برای جلوگیری از سنگ کلیه و همچنین یبوست باید آب کافی نوشید.
بنابراین چنانچه در رژیم غذایی کم کالری بسر می برید همان میزان که به دریافت کالری بدن خودتان دقت می کنید به مصرف آب تصفیه شده و آب سالم هم میبایست اهمیت دهید تا اثر بخشی رژیم خودتان را احساس کنید. ضمن اینکه با مصرف آب میوه های کم کالری و سبزیجات از املاح و مواد معدنی آنها بهره می برید و آب بدنتان را هم تامین میکنید.

حتما بخوانید :  اسمز چيست؟

پنج تکنیک استفاده از آب آشامیدنی برای کاهش وزن

 1. رفع حس گرسنگی:
اگر در یک رژیم لاغری به سر میبرید باتوجه به اینکه مصرف مداوم آب باعث کاهش ایجاد حس گرسنگی خواهد شد بنابراین با مصرف مدام آب از هیدراته نگه داشتن بدن خودتان در طول روز اطمینان حاصل کنید ؛ چون بعضی اوقات حسی که از گرسنگی به ما دست می دهد حس یک معده خالی است و مصرف مداوم آب در کاهش حس گرسنگی کمک کننده و تاثیر گذار خواهد بود.

2. مصرف آب قبل از غذا:
یکی از ترفند هایی که معمولا در رژیم غذایی افراد پرخور از آن استفاده میشود ، مصرف آب قبل از غذا خوردن است. اگر پیش از خوردن غذا آب مصرف کنید قطعا این آب حجمی از معده شما را به خودش اختصاص خواهد داد و زمان خوردن غذا، معده قبل از سیر شدن حقیقی ، در واقع حس سیری را به شما منتقل میکند.

3. مصرف آب طعم دار:
اگر به علت رژیم غذایی ناچار هستید تا از طغم های دلخواه خودتان دور باشید و در یک رژیم غذایی سخت به سر می برید پیشنهاد میکنیم طعم دار کردن آب را امتحان کنید و یا مصرف مایعاتی مانند انواع چای میوه ای را آغاز کنید زیرا در این صورت حتما میتوانید تحمل خود را در نگه داشتن رژیم غذایی تان به خوبی افزایش دهید.

حتما بخوانید : فلوراید موجود در آب مفید است یا مضر؟!

کاهش وزن با مصرف آب

4. مصرف مواد غذایی آبدار:
حتما به خوبی میدانید که مواد غذایی زیادی در طبیعت وجود دارد که سرشار از آب هستند مانند: گوجه،خیار،پرتقال، کرفس ویا هندوانه که تقریبا 90 درصد آن از آب تشکیل شده است. پس شما به سادگی و با مصرف موادی کم کالری و پر آب در سالاد می توانید معده خود را خیلی آسان پر کنید، در حالی که نکته مهم این است که این مواد بسیار کمک کالری هستند.

5. ورزش و آب
قطع به یقین داشتن رژیم غذایی بدون فعالیت جسمانی مناسب و منظم نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. میبایست سعی کنید تا همواره و در طول رژیم غذایی، ورزشی مناسب را نیز انجام دهید.شما در طول این فرآیند باید مطمئن شوید که بدن شما هیدراته بوده و هرگز منجر به کم آبی نخواهد شد. 
ضمن اینکه مهم تر از کلیه موارد ذکر شده مصرف آب سالم می باشد. باید از سلامت آب مصرفی خود اطمینان حاصل کنید.میتوانید با خرید دستگاه تصفیه آب خانگی این اطمینان را داشته باشید که آب مصرفی شما عاری از آلاینده های مضر و آلودگی های موجود در آب است.


به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید