کوچکترین دستگاه تصفیه آب

کوچکترین دستگاه تصفیه آب

کوچکترین دستگاه تصفیه آب
کوچکترین دستگاه تصفیه آب

دلیل استفاده از آب تصفیه کن کوچک

امروزه به علت محدودیت فضا در آشپزخانه ها اغلب افراد هنگام خرید دستگاه تصفیه آب به دنبال محصول هستند که حجم کمتری داشته و فضای کمتری از کابینت را اشغال کند همانطور که می‌دانید محل نصب این دستگاه ها زیر سینک ظرفشویی است زیرا زمان نصب نیاز به آب و برق و فاضلاب دارند اما نکته قابل توجه این است که اگر به دنبال یک دستگاه تصفیه آب کوچک می باشید باید بدانید ابعاد این دستگاهها دارای یک استاندارد بین‌المللی است و هرچه کوچک‌تر شوند از کارایی و دقت فیلتراسیون آنها نیز کاسته می شود ؛ مثلا کوچکترین تصفیه آب محصولی است که به روی شیر سینک ظرفشویی نصب می‌کنند و به صورت یک فیلتر سرامیکی پرتابل قابلیت نصب آسان را دارد. وظیفه این فیلتر حذف گل و لای و زنگ زدگی لوله ها است و نباید بیش از این از آن انتظار داشت.

انواع دستگاه تصفیه آب کوچک

از جمله کوچکترین دستگاه های تصفیه آب خانگی می‌توان به دستگاه‌های اولترا فیلتراسیون uf اشاره کرد که حداقل دارای سه مرحله فیلتراسیون هستند و فضای بسیار کمی را زیر سینک ظرفشویی شما اشغال می کند این دستگاه علاوه بر حذف گل و لای و شن و ماسه، قابلیت حذف کلر و آفات شیمیایی و یا حذف بو را نیز دارند و دقت فیلتراسیون آنها در حد یخچال های ساید بای ساید است؛ اما نکته قابل توجه این است که دستگاه های ذکر شده بدون نیاز به برق کار می کند و می توان از ۳ تا ۸ مرحله نیز باشند. قیمت پایین اندازه کوچک و دقت فیلتراسیون پایین از ویژگی های این دستگاه ها میباشد.

اما بهترین دستگاه تصفیه آب روش RO یا اسمز معکوس است که به فضای بیشتری نیاز دارد و با برق کار میکند این دستگاهها دارای پمپ و مخزن بوده و از فیلتری به نام ممبران بهره می‌برند.
این فیلتر قابلیت حذف ذرات ریز میکرونی آب مانند نیترات نیتریت سرب جیوه آرسنیک کلادیوم و… را داراست که نشان دهنده کیفیت و دقت بالای این محصول است
باید توجه داشت زمانی که این دستگاه را نصب می کنید یکی از دو درب زیر سینک ظرفشویی را اشغال می کند اما به اعتقاد خریداران ارزشش را دارد چون کیفیت آب خروجی کاملا رضایت بخش است.


دیدگاهتان را بنویسید