آب تصفیه برای نوزاد و کودک

آب تصفیه برای نوزاد و کودک

"<yoastmark

آب تصفیه برای نوزاد و کودک

این سوالی است که بسیاری از خانواده ها در ذهن دارند که آیا آب تصفیه شده برای نوزادشان مناسب است یا خیر؟ برای گرفتن پاسخی دقیق درباره این مطلب تا انتها با تصفیه کده همراه باشید

همه ما میدانیم که آب لوله کشی شهری به دلیل طی کردن مسافت طولانی درون لوله از تصفیه خانه تا شیر منازل،با انواع آلودگی ها ترکیب شده و آبی که از شیر منزل شما بیرون می آید شامل  باکتری، ویروس و بسیاری از آلاینده ها میباشد برای درک بهتر این موضوع میتوانید مقاله جهانی در درون یک قطره را مطالعه بفرمایید.

نوزاد انسان داری جسم ظریف، سیستم ایمنی نابالغ و دستگاه گوارش بسیار حساسی میباشد و با مواجه شدن با این مواد آلاینده درون آب شهری احتمال ابتلا به انواع بیماری ها افزایش میابد به همین منظور اگر کودکی دارید و سلامت او برای شما اهمیت دارد خرید دستگاه تصفیه آب می تواند یک راه حل بسیار مناسب باشد تا از این بحران عبور کنید.

دستگاه تصفیه آب موجود در فروشگاه تصفیه کده با کمک تکنولوژی اسمز معکوس و چندین مرحله فیلتراسیون و در انتها با اضافه کردن املاح معدنی مفید به آب که برای بدن نوزاد شما مناسب می باشد سلامت نوزاد شما را تضمین کرده و سیستم ایمنی کودک شما را افزایش میدهد.

جوشاندن آب برای نوزاد و کودک

عموم مردم فکر میکنند که با جوشاندن آب تمامی آلودگی های آب شهری آن را از بین میبرند این باور تا حدودی درست میباشد البته نه برای آب شهری این روش برای آب هایی که توسط تصفیه خانه های عظیم شهری تصفیه نمیشود و به صورت طبیعی در محیط اطرافمان مانند رودخانه ها چشمه ها آب ریز ها و … وجود دارد کاربرد دارد.

برای تصفیه آب شهری بسیاری مواد شیمیایی همچون نیترات،آهک ، کلر، فلوراید و… غیره به آن اضافه میکنند و علاوه بر این آب با عبور از درون لوله ها بسیاری از مواد دیگر مانند اکسید آهن میکرو پلاستیک ها را به خود میگیرد که با جوشاندن آن نه تنها آن را سالم نمی کنید حتی باعث غلیظ تر شدن این آلاینده ها و بد تر شدن کیفیت آب میشوید،و با اطمینانی واهی این آب را به شیر خشک و سایر مواد غذایی نوزاد و کودک خود اضافه میکنید.

آیا مصرف آب معدنی برای نوزادان توصیه میشود؟

آب معدنی نیز مانند آب جوشیده شده برای نوزاد مناسب نمیباشد. بسته بندی های پلاستیکی در معرض دمای گرم و سرد لایه نازکی از خود را از دست میدهند و این لایه به صورت میکرو پلاستیک در آبی که در خود دارند حل میشود. باید بدانید با نوشیدن آب معدنی بسیاری از این میکرو پلاستیک ها را وارد بدن خود میکنید. علاوه بر آن به آب های معدنی مواد نگهدارنده ای اضافه میشود که ماندگاری آب را بالا ببرد و این مواد نگهدارنده بسیار خطرناک و سرطان زا میباشد… برای درک بهتر این موضوع چندین سال به عقب برمیگردیم، زمان حمله آمریکا به افغانستان آمریکا برای تامیین آب نیرو های نظامی خود از ایران آب معدنی سفارش داد که بعد از بررسی آن تمامی آب ها به علت سرطان زا بودن به ایران مرجوع شد .

حتما بخوانید: دستگاه تصفیه آب

نحوه استفاده از آب تصفیه شده برای نوزاد و کودک

اگر تا پیش از نصب دستگاه تصفیه آب از آب شهری جوشانیده شده برای تهیه غذای مکمل کودک استفاده میکردید ، بهتر است پس از خرید و نصب دستگاه تصفیه آب همچنان روند قبلی را ادامه دهید و تنها مقدار کمی آب تصفیه شده را در غذای کودک به کار ببرید، سپس با گذشت زمان میزان آب تصفیه شده در غذای کودک را افزایش دهید و آب جوشیده را کاهش دهید ؛ این امر به منظور جلوگیری از ایجاد تغییر ناگهانی در کیفیت آب ورودی به بدن کودک است و بهتر است که در ابتدا به صورت میکس صورت پذیرد؛ تا کودک شما به تدریج فقط از آب تصفیه شده استفاده کند.

فواید آب تصفیه شده برای نوزادان

آب تصفیه تصفیه شده و عاری از هر گونه آلاینده همراه با مواد معدنی مفید برای تمامی انسان ها مفید میباشد چه برسد به نوزاد و کودکی که سیستم ایمنی نابالغی دارد و در اوج رشد و نمو میباشد و این دوران از زندگی کودک به اکثریت فیزیک بدنی او در آینده سمت و سو میدهد وی میتواند آینده کودک دار به کلی دست خوش تغییر قرار دهد. در زیر به چند مورد از فواید آب تصفیه شده برای نوزاد میپردازیم تا شما کاربران گرامی را بیشتر با این امر آشنا کنیم.

جذب مواد معدنی مفید

آب تصفیه شده توسط دستگاه های تصفیه کده دارای مواد معدنی از سنگ های کلسیت و دولومیت ضروری و مفید برای بدن نوزاد و کودک میباشد که توسط تکنولوژی فیلتراسیون مینرال به آب اضافه میشود.

افزایش هوش نوزادان

طبق تحقیقاتی که توسط دانشمندان نجام شده است وجود ماده معدنی منگنز در آب باعث افزایش ضریب هوشی نوزاد میشود که توسط فیلتراسیون مینرال دستگاه های تصفیه آب موجود در فروشگاه تصفیه کده به اب اضافه میشود.

حتما بخوانید: فیلتر تصفیه آب

جلوگیری از سنگ کلیه

بسیاری از افراد تصور میکنند که سنگ کلیه فقط برای بزرگ سالان رخ میدهد اما بهتر است بدانید خطر ابتلا کودکان کمتر از دو سال به سنگ کلیه بسیار شایعتر است و به دلیل رشد سریع کودکانی که زیر 2 سال هستند فرایند دفع مواد مضر از بدن بیشتر بوده و کلیه ها در حد اکثر فعالیت خود به سر میبرند.

سلامت عضلات و استخوان ها

رساندن مواد مفید و ضروری به سلول های موجود در ماهیچه توسط آب انجام میشود، به صورتی که مواد غذایی در آب محلول میشود و سپس توسط سلول ها دریافت میشود. اگر آب شامل مواد آلاینده باشد این مواد آلاینده نیز وارد سلول ها شده و فعالیت صحیح آنها را مختل میکند مصرف آب سالم باعث حفظ و سلامتی عضلات و استخوانها شده و به علت کلسیم، منیزیم و مواد معدنی مفید دیگر  به درستی در کودکان کمک شایانی میکند.


دیدگاهتان را بنویسید