جهانی در درون یک قطره

باکتری های موجود در آب

باکتری های موجود در آب

مقدمه :

اکثر شما ها در باره جهان های دیگری که وجود دارند شنیده اید  یا با خواندن کتاب های دینی ادیان مختلف با آنها آشنا شده اید یا به متا فیزیک علاقه مند بوده اید و با دنیاهای موازی آشنا شده اید .
ولی امروز تصفیه کده تصمیم گرفته است که شما را با دنیایی جدید آشنا کند دنیایی یا جهانی که نه موازی است و نه در کمتر کتابی به آن اشاره شده است. دنیایی که هر روز با ماست و هر روز آن را میخوریم !!!!!!!!!!!!!!!!


شاید تعجب کنید اگر بفهمید این جهان مملو از حیات یک قطره آب است. قطره ای آب که هر روز ما هزاران تای آن را می خوریم و یا استفاده میکنیم. و حتما کنجکاو شده اید که با این جهان و حیات بیشتر آشنا شوید. پس شما را بیشتر منتظر نمی گذاریم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.  حتما بخوانید :

حتما بخوانید : سختی آب ( TDS ) چیست؟!

با باکتری های موجود در آب بیشتر آشنا شوید

باکتری سالمونلا:

باکتری های موجود در آب

این باکتری در اکثر آب ها وجود دارد و باعث بیماری های زیادی میشود. سالمونلا یکی از عمده‌ترین دلایل مسمومیت‌های غذایی است.

2300 نوع باکتری سالمونلا تا به حال کشف شده است که در سه گروه زیر دسته بندی میشود :

سالمونلا تیفی
سالمونلا کلراسوییس
سالمونلا انتریتیدیس

این باکتری مقاومت زیادی در برابر گرما و مواد شیمیایی مثل کلر دارد این باکتری بیماری زا سیستم گوارشی انسان را درگیر میکند.

حتما بخوانید : فلوراید موجود در آب مفید است یا مضر؟!

کریپتو سپوریدیوم:

باکتری های موجود در آب

این باکتری کوچکی که در بالا عکس آن را مشاهده میکنید آنقدر ریز است که اگر از سیستم تصفیه آب پیشرفته یا مجزای خانگی استفاده نکنید همراه آب آشامیدنی وارد بدن شما میشود حتی سیستم تصفیه آب شهری نیز قادر به تصفیه آن نیست ولی با کلر زنی مقداری از این باکتری از بین می رود ولی همچنان تعدادی از آنها به بقای خود ادامه می دهند  با فرمول تقسیم باکنری ها دئباره زیاد میشوند این باکتری بدون تاژک باعث ایجاد موارد اسهال شدید و طولانی مدت می شود و تهدید کننده زندگی در افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی است.

حتما بخوانید : اسمز چيست؟

چتومیوم:چتومیوم

این باکتری که در بالا مشاهده می کنید و شبیه یک انسانی است که ریش خود را کوتاه نکرده است چتومیوم نام دارد به رشته عای ریش مانند آن تاژک باکتری میگویند و از طریق هوا وارد آب های آشامیدنی میشود اگر بخواهیم بگوییم در کجا این باکتری بیشتر وجود دارد باید گفت در شهر های ساحلی که میزان رطوبت موجود در هوای آن بیشتر است این باکتری به فراوانی یافت میشود. چتومیوم باعث میشود که آب مزه ای شور بدهد. باکتری های موجود در آب


سیانو:باکتری های موجود در آب

اشتباه نکنید عکسی که در بالا مشاهده میکنید یک فنر نیست یک موجود زنده است به اسم سیانو باکتری این باکتری مارپیچی شکل در آب های لوله کشی شهری نیز زندگی میکند و لوله های آب شهری و ساختمانی به مانند یک بهشت برای این باکتری بیماری زا میباشد و تا به حال باعث مرگ و میر بسیاری شده است.

حتما بخوانید : آلودگى هاى موجود در آب

میکروارگانیسم های موجود در آب و ایجاد بیماری ها

باکتری لژیونلا:باکتری های موجود در آب

امروزه درد شدید عضلانی اسهال و استفراغ ، سر درد نشانه های ویروس کرونا میباشد . اگر خدایی نکرده این علائم در بدن شما ظاهر شد بد نیست به موجودی که در بالا عکس آن را میبینید نیز مشکوک شوید. لژیونلا نامی است که دانشمندان بر روی آن گذاشته آن که سالانه باعث مرگ تعدادی در جهان میشود.


روتیفرز:روتیفرز

اگر عکس بالا را مشاهده کردید و فکر کردید که یک باکتری را دیده اید باید بگویم که سخت در اشتباه هستید. این یک جانور ریز آبی است نه باکتری و بدن آن همانند شما دارای اجزای داخلی می باشد.  و با حرکت دادن مژک هایی که در انتهای بدنش وجود دارد در آب حرکت می کند البته ریتوزفر در شکل های گوناگونی دیده میشود که در زیر میتوانید عکس آن را مشاهده کنید.

حتما بخوانید : اسمز معكوس چيست؟


اشرشیالکیباکتری های موجود در آب

اسم این موجودی که در بالا مشاهده میکنید اشرشیالکی است که در آب های شیرین و شهری زندگی میکند که تقریبا باکتری بی خطری است ولی گونه هایی از آن باعث اسهال خفیف در انسان ها میشود.

کوپپودز:

کوپپودز

عکس بالا عکس یک جانور فضایی یا یک حشره گزنده مثل کک نیست این جاندار یک سخت پوست است که با پاهای قوی خود در آب شنا میکند . که تیکه های ریز این جاندار نیز در آب شهری وجود دارد چون در هنگام تصفیه آب در تصفیه خانه های شهری این بدن جانورد در دستگاه ها خورد میشود و به چندین تیکه مختلف تبدیل میشود

موجودات زنده و میکروارگانیسم های درون آب

البته موجودات ، میکرو ارگانیسم های خیلی بیشتر در آب زندگی میکنند و اگر از من بپرسید میگویم در یک قطره آب کهکشانی از حیات وجود دارد.


اگر به فکر خرید دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال با دقت و توان تصفیه بالا هستید با کارشناسان تصفیه کده در تماس باشید؛
تا باکیفیت ترین محصولات را به شما معرفی کنیم…


دیدگاهتان را بنویسید