آموزش دستگاه الکترولایزر

آموزش دستگاه الکترولایزر

آموزش دستگاه الکترولایزر

آموزش کار با دستگاه الکترولایزر

بعدا از نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب لازم است آب شهر را با آب تصفیه شده مقایسه کنیم تا از سلامت کارکرد و دقت فیلتراسیون بعد از خرید دستگاه تصفیه آب اطمینان حاصل کنیم؛ این کار را با دستگاه TDS متر و همچنین دستگاه الکترولایزر میتوان انجام داد؛ الکترولایزر دستگاه الکتریکی کوچکی است که برای سنجش کیفیت آب و جداسازی یون های موجود در آب مورد استفاده قرار میدهیم.

الکترولایزر از دو الکترود ،الکترود منفی (کاتیون) و الکترود مثبت (آنیون) ، تشکیل می شود .با قرار گرفتن این دو الکترود در آب، یون های مثبت آب (هیدروژن) توسط الکترود منفی و یون های منفی آب (اکسیژن) توسط الکترود مثبت آزاد می شوند.همزمان با جدا شدن یون های آب تمام مواد محلول در آب جداسازی شده و شکل ظاهری رنگ و بوی آب و دمای آن نیز تغییر میکند.
این دستگاه برای تامین جریان الکترسیته داری یک آداپتور است و از طریق دوشاخه به پریز برق متصل میشود.
جهت انجام آزمایش و مقایسه آب شهر و آب تصفیه شده و یا آب معدنی میبایست یک لیوان را با آب تصفیه شده با دستگاه تصفیه آب خانگی و یک لیوان را با آب شهری پرکنید. الکترودهای دستگاه الکترولایزر را بر روی دستگاه و در قسمت مشخص شده نصب کرده و داخل این دو لیوان قرار میدهیم و دستگاه را روشن میکنیم.

حتما بخوانید : فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

مدت زمان انجام آزمایش یک دقیقه است حالا یک دقیقه صبر میکنیم و با دقت به اتفاقی که در حال رخ دادن است نگاه میکنیم نتیجه شگفت انگیز است با جدا شدن یون ها و فلزات سنگین از آب شهری دمای آب شهر به شدت بالا رفته و رنگ آب تیره میشود و کلیه املاح و نمک های آلی و ذرات جامد محلول در آب روی سطح قرار می گیرند.
این ذرات خود را به صورت ناخالصی و لجن با بویی بسیار نامطبوع و بد نشان می دهند .
درمقابل آب تصفیه شده ، فقط به علت اکسیده شدن تغییر رنگ کمی زرد و یا طلایی رنگ شده و هیچ بوی بد و نامطبوعی ندارد.
همچنین به علت وجود فلزات سنگین در آب شهری لیوان بشدت داغ شده و آب به حالت جوش در می آید.در صورتی که آب تصفیه شده به علت درصد خلوص بالای آب، به هیچ عنوان تغییر دما ندارد.
بعد از گذشت چند دقیقه کلیه ذرات و آلودگی هایی که به صورت لجن بر روی سطح آب قرار داشتند ته نشین میشوند و سطح روی آب را لایه ای بد بود فرامیگیرد.

آزمایش آب تصفیه شده با آب شهری به وسیله ی دستگاه الکترولایزر

این تنها یکی از چندین و چند آزمایشی است که برای تست کیفیت و میزان ناخالصی آب میتوان به کار برد که فیلم آن را در کانال آپارات قرار داده ایم این آزمایش ساده لزوم استقاده از آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده را بیش از پیش اثبات می کند. اگر شما هم به فکر سلامت خود و خانواده تان هستید میبایست یک دستگاه تصفیه آب استاندارد را خریداری کنید که از طریق روش تصفیه اسمز معکوس RO آب را برای شما تصفیه کند .

تصفیه کده نمایندگی فروش دستگاه تصفیه آب و سرویس و خدمات تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی ، آماده ی مشاوره رایگان برای خرید تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید