حذف فلوراید از آب

حذف فلوراید از آب

حذف فلوراید آز آب

 

حذف فلوراید از آب چگونه انجام میشود؟

با گذشت زمان و مشاهده فلوراید در منابع آب شهری، بروز برخی عوارض برای مصرف‌کنندگان محتمل میباشد. ایجاد مشکلات مربوط به هورمونهای پاراتیروئید و کاهش کلسیم خون که منجر به شکستگی استخوان می گردد. همچنین وجود فلوراید در آب شهری باعث آسیب به بافت دندان و بروز مشکلات مغز و اعصاب نیز خواهد شد. البته در این مقاله قصد نداریم عوارض فلوراید در آب شهری را عنوان کنیم چرا که مطالب بسیار زیادی را در موتور جستجوگر گوگل در این باره خواهید یافت.

حتما بخوانید : دستگاه تصفیه آب

اما برای حذف فلوراید از آب چندین روش وجود دارد که به آن میپردازیم:

استفاده از روش تقطیر

یکی از انواع روشهای حذف فلوراید در آب تقطیر است؛ به این ترتیب خطرات ناشی از تقطیر با بخار آب، پس از خنک شدن آبی خالص و عاری از فلوراید را به وجود می‌آورند.

تصفیه آب اسمز معکوس:

حذف ذرات ریزتر از یک ده هزارم میکرون از جمله فلوراید, نیترات , آرسنیک و رسوبات گچی و آهکی از جمله وظایف اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی است، در روش اسمز معکوس که RO نیز نامیده می شود ، فلوراید موجود در آب توسط فیلتر ممبران تا ۹۸ درصد حذف خواهد شد.

فیلتر آلومینای فعال

ماده اولیه این فیلتر هیدروکسید آلومینیوم است که از مواد معدنی مانند بوکسیت ساخته می‌شود سطح تماس و تخلخل بالا و قدرت جذب بالای رطوبت، نم زدایی، رسوب زدایی ، حذف فلوراید، آرسنیک و سلنیوم از ویژگی‌های این فیلتر است.

فیلتر رزین تبادل یونی

یکی دیگر از انواع روشهای حذف فلوراید در آب استفاده از فیلتر رزین مبتنی بر اکسید آلومینیوم و خصوص حذف فلورین است.لازم به ذکر است این فیلتر درصورت کارآیی مناسبی در جهت حذف فلوراید خواهد داشت که از رزین های آنیونی پایه قوی با ظرفیت حذف جذبی بالا مورد استفاده قرار گیرد.

حتما بخوانید : خرید فیلتر تصفیه آب خانگی

نتیجه گیری:
اگر برای مصارف خانگی وبه دنبال تامین آب شرب بدون فلوراید هستید ، پیشنهاد ما در مرحله اول استفاده از سیستم های تصفیه آب خانگی است چرا که با دقت و کیفیت بسیار بالا آبی گوارا و با کیفیت ایده آل را برای شما تامین خواهند کرد.اما برای مصارف صنعتی فیلتر آلومینا و رزین را به شما پیشنهاد میکنیم.همچنین شما میتوانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان تصفیه کده در ارتباط باشید.


دیدگاهتان را بنویسید