سم زدایی با نوشیدن آب

سم زدایی با نوشیدن آب

سم زدایی با نوشیدن آب

مقدمه:

آب یکی از بهترین تصفیه کننده ها و پاک کننده های بدن از  مواد شیمیایی است. میبایست حداقل در روز ۴ الی ۶ لیوان آب مصرف کنید. آب می‌تواند به حفظ هیدارته بدن شما کمک کند علاوه بر این راهی برای دفع سموم و یا سم زدایی از بدن است. اگر به میزان کافی آب مصرف کنید،  به رفع  مشکلات پوستی کمک می کند و انرژی ما را در یک سطح متعادل و معتدل نگه می دارد و عمل سم زدایی با نوشیدن آب در بدن شما انجام می شود.

سم زدایی با آب آشامیدنی

حدودا ۵۵ الی ۷۵ درصد از حجم بدن انسان را آب تشکیل داده است و مقداری از این آب را از طریق عرق کردن،نفس کشیدن، ادرار و … از دست می‌دهیم و اگر این مقدار را 6 لیوان فرض کنیم، ضروری است که برای ادامه روند طبیعی بدن این میزان آب از دست رفته را دوباره جایگزین کنیم. تیم تصفیه کده در این مقاله  شما را با ۵ نکته در مورد سم زدایی با آب آَنا میکنیم تا شما عزیزان بتوانید زندگی سالم تری را در کنار زندگی در کلان شهر ها تجربه کنید.

حتما بخوانید: مقدار آب مورد نیاز بدن در طول روز چقدر است؟

افزایش کارایی مغز

در آزمایشات بالینی در مورد سم زدایی با نوشیدن آب به این مورد پی برده اند که کم شدن آب بدن حافظه کوتاه‌ مدت را کم میکند و آسیب جدی به توانایی تمرکز می زند.  وظیفه آب در مغز این است مایعاتی که وظیفه حمل پروتئین و آنزیم‌ها را دارند را رقیق کرده و به رسیدن این مواد به محل مورد نظر کمک کند.

هنگامی که میزان آب در بدن کم میشود مایعات حامل مواد مغذی برای رساندن محموله خود، کندتر می‌شوند و عملکرد مغز دچار آسیب میشود. از طرف دیگر آب ، رادیکال های آزاد موجود در مغز که باعث خرابی سلول ها میشود را در خود حل می کند.

حتما بخوانید: رابطه مغز انسان با آب

جلو گیری از بیماری های خطرناک

نوشیدن آب سالم به مقدار کافی از بیماری های خطر ناک جلوگیری کرده و حتی آنها را بهبود می بخشد یا درمان میکند.

سرطان

تورم مفاصل،

بیماری‌های قلبی

و…

بیماری‌هایی  هستند که میلیو‌ن‌ها انسان را در جهان گرفتار کرده است . ولی جای نگرانی نیست شما میتوانید با نوشیدن آب سالم و کافی در طول روز بدن علاوه بر انجام سم زدایی با نوشیدن آب، خود را از ابتلا به این بیماری ها ایمن کنید. در نرمه و غضروف استخوان و مایعی شفاف رنگ (در اطراف مفاصل باعث چرب کردن و کاهش اصطکاک و حرکت راحت مفاصل  می‌شود)‌ آب یکی از مهم ترین عناصر می باشد..

حتما بخوانید: املاح مفید موجود در آب

هنگامی که مقداری کافی آب در این قسمت وجود داشته باشد، اصطکاک کمتری در  مفاصل هنگام حرکت ایجاد می شود و احتمال مبتلا شدن به ورم مفاصل را کمتر میکند. هنگامی که مقدار کافی آب در سیستم بدن ما باشد، اگر چه باعث دفع بیشتر ادرار می شود، اما همین عمل بدن را از سموم پاک می کند. در صورتی که این سموم به مقدار کمتری در بدن باقی بمانند، خطر ابتلا به سرطان کم میشود. آب فقط باعث دفع سموم نمیشد آب سالم همچنین باعث دفع بهتر نمک از بدن میشود نمکی که اگر در بدن باقی بماند باعث می شود انسان به بیماری فشار خون مبتلا شود.

کمک به کاهش وزن

بسیاری از انسان ها در طول روز به تعداد زیاد گرسنه میشوند در صورت که وعده غذایی به مقدار کافی مصرف کرده اند این افراد دچار گرسنگی کاذب شده اند. آب هیچ گونه کالری و چربی در خود ندارد و بررسی ها نشان داده است که گرسنگی کاذب با نوشیدن یک لیوان آب سالم بر طرف میشود. علاوه بر این نوشیدن اب متابولیسم بدن را نیز افزایش میدهد.

طی بررسی های انجام شده توسط محققان بعد از نوشیدن ۲ لیوان آب، ۱۰ الی ۴۰ دقیقه زمان میبرد که متابولیسم بدن انسان شروع شود و هنگامی که متابولیسم شروع شود بدن ۳۰ درصد سریعتر کالری می‌ سوزاند. و حتی اگر نوشیدن آب را تا ۶ لیوان در روز افزایش دهیم، در سال تقریبا یک کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

آب سالم تصفیه شده حاوی مواد معدنی است که به بازسازی دندان‌ها خراب کمک می‌کند.

حتما بخوانید: فواید آب سالم برای بدن

تهیه آب سالم

البته در سم زدایی با آب  زیاده روی نکنید. نوشیدن میزان کافی آب در روز برای بدن لازم است اما نیازی زیادی روی در نوشیدن نیست. تنها کاری که باید بکنید جایگزینی میزان آب از دست رفته از بدن با آب سالم است.

یک فرد متوسط روزانه حدود ۲ الی ۳ لیوان آب را از تنفس و ۱ لیوان را با عرق کردن از دست می‌دهد. اگر شما ۳ الی ۴ لیوان را  از طریق ادرار دفع کنید، بدن حدودا به 6 الی 8 لیوان آب در روز نیاز دارد.

البته روز به روز آب شهری آلوده تر شده و میزان مواد مضر در آن زیاد میشود برای به دست آورد اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله آلودگی آب های شهری مراجعه بفرمایید.

مصرف آب آلوده نه تنها برای بدن مفید نیست بلکه باعث بیماری های شدید دیگری نیز میشود. بسیاری از افرادی که با خوردن آب به میزان سلامتی قابل رضایتی رسیده اند تماما آب سالم و بدون هیچ گونه آلاینده ای را مصرف کرده اند.

شما میتوانید برای دریافت مشاوره و یا پاسخ سوالهایتان در زمینه دستگاه تصفیه آب از طریق لینک های یاد شده و یا شماره های تماس ، با کارشناسان تصفیه کده در تماس بوده و پرسش های خودتان را مطرح کنید

 


دیدگاهتان را بنویسید