اگر جای خشکی ها و آب های روی کره زمین عوض شود

عوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

مقدمه :

همیشه بچه ها سوال های عجیب غریب می پرسند. یا خود ما آدم بزرگها هم شب و درست هنگام خواب سوال های عجیب زیادی از ذهنمان عبور میکند که بعضی از آنها خنده دار و بعضی دیگر مارا ساعت ها به فکر فرو میبرد ولی آیا تا به حال از خود این سوال را پرسیده اید که چه می شود اگر جای خشکی ها و آب های روی کره زمین عوض شود ؟


در ادامه با وبسایت تصفیه کده مرجع فروش دستگاه تصفیه آب همراه شوید تا جواب این سوال را بگیرید:

1- حمل و نقل زمینی ساده تر می شدعوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

اولین چیزی که به ذهن من رسید این بود که راحت تر می شد به صورت زمینی حمل نقل کرد با وجود خشکی های زیاد که همگی به هم چسبیده است و به هم راه دارند حمل و نقل زمینی راحتتر میشود ولی در عوض حمل و نقل دریایی سخت تر میشد


 2 – کشور های کنونی وجود نداشتند

عوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

طبیعتا کشور های کنونی همه در زیر آب بودند و کشور های جدیدی با مرز های جغرافیایی جدیدی و با تاریخ، فرهنگ و قهرمان ها و مشاهیر جدیدی وجود داشتند.

حتما بخانید : جهانی در درون یک قطره

عوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

3 – تاریخ و تمدن و اقتصاد کره زمین به کلی شکل دیگری داشت .

عوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

همه ما میدانیم که وسعت آب های زمین از خشکی های آن بیشتر است و با عوض شدن جای آنها ، آب که مایه حیات هست کمتر در کره زمین وجود داشت و چه بسیار جنگ هایی که بر سر آب در این کره خاکی شکل میگرفت و احتمال بسیار زیاد  جمعیت انسان ها روی کره زمین کمتر از میزان کنونی بود.

4 – حیات جانوری شکل دیگری داشت

عوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

تکامل جانوران و گیاهان بر روی این کره خاکی مدیون وجود منابع آب فراوان میباشد .
حال که میزان آب های کره زمین کاهش پیدا کرده آست مطمئنا جانوران و گیاهان جدیدی روی کره زمین پا میگذاشتند که شاید اگر هم اکنون آنها را میدیدیم یاد فیلم های علمی تخیلی میافتادیم و به دلیل کم شدن حجم اکسیژن روی زمین که در ادامه به علت آن میپردازیم جانوران و گیاهان جثه و اندازه کوچک تری داشتند و شاید اصلا گونه انسان کنونی شکل نمی گرفت.

حتما بخوانید : فواید آب سالم برای بدن

5 – از میزان اکسیژن موجود در جو زمین کاسته می شد و دمای زمین افزایش پیدا میکرد

عوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

فیتوپلانگتون ها و گیاهان دریایی  70 درصد اکسیژن زمین را تامین می کنند که در صورت عوض شدن جای آبها و خشکی ها درصد آبهای روی کره زمین کم شده و میزان این جانداران مفید اکسیژن ساز  بسیار کاهش پیدا میکرد ؛ از طرف دیگر سطح این پهنه آبی در کره زمین کربن دی اکسید موجود در هوا را در خود حل و جذب می کند که با جابه جایی آب ها و خشکی های زمین کربن دی اکسید موجود در جو زمین به شدت افزایش پیدا میکرد و با ایجاد یک اثر گل خانه ای دمای زمین افزایش پیدا میکرد و بخش های زیادی خشکی های زمین به یک بیابان بی آب علف تبدیل میشد.


6 – قله اورست دیگه بلند ترین نبود خداحافظ اورست

عوض شدن جای خشکی ها و آب های روی کره زمین

در حال حاظر اورست با ارتفاع 8840 متر بلند ترین قله دنیا هست ولی خب قرار است جای خشکی و آّب های کره زمین جابه جا شود پس اورست زیر آب میرود و اینجاست که ما شما را با بلند ترین کوه دنیا به اسم ماونا با  ده هزار متر ارتفاع آشنا میکنیم .به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید