باور غلط درباره تصفیه آب

باور های غلط درباره تصفیه آب و 8 مورد از آنها

باور غلط درباره تصفیه آب

8 باور غلط مردم درباره دستگاه تصفیه آب

همیشه یک سری باور غلط و نادرست درباره موضوعات مختلف وجود دارد و یا قبل از خرید یک سری سوالات در ذهن ما بوجود خواهد آمد که برای رسیدن به جواب آنها باید کلی تحقیق و بررسی کنیم؛ ما برای شما درباره بخشی از این موارد رو بررسی و پاسخ داده ایم؛ تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ ابهامات و سوالات خود را دریافت کنید…

آشنایی با باور غلط مردم در باره سیستم های تصفیه آب

همان طور که گفته شد همیشه باورهایی در فرهنگ عامه درباره هر وسیله ای وجود دارد که اگر علمی و به دور از هر گونه تعب به آن نگاه کنیم در میابیم که تمامی آنها اشتباه بوده است و گاها در خیلی از موارد مشاهده شده است که همین باور های غلط باعث آسیب شدیدی به دستگاه تصفیه آب آنها شده است از این رو تیم تصفیه کده تعدادی از این اشتباهات را در این مقاله گرد هم آورده است که علاوه از جلوگیری آسیب به دستگاه شما مشتریان عزیز قدمی مثبت نیز برای افزایش آگاهی شما هموطنان عزیز بردارد

آب لوله کشی شهری نیاز به تصفیه آب نداره!

برخلاف باور عموم آب شهری امروزه به علت کمبود امکانات برای تصفیه صحیح و همینطور وجود آلودگی‌های موجود در آب و مسیر انتقال، همچنین افزایش روز افزون جمعیت تهران و افزایش مصرف آب ، به دستگاه تصفیه آب خوب و باکیفیت نیاز دارد.

استفاده از آب معدنی می‌تونه جایگزین دستگاه تصفیه آب خانگی باشه!

باور غلط درباره تصفیه آب که به اشتباه جا افتاده است این است : به طور کلی آب معدنی به علل مختلف که در سایر مقالات گذشته به آن اشاره کرده ایم فقط در مواقع ضروری توصیه می شود، چرا که هم صرفه اقتصادی ندارد هم حاوی مواد نگهدارنده است و هم اینکه اگر در شرایط مناسبی نگه داشته نشود باعث ایجاد بیماری خواهد شد.

تعداد فیلترهای بیشتر نشانه کیفیت بیشتر است!

فرایند تصفیه کامل آب توسط ۶ فیلتر در دستگاه‌های ro یا اسمز معکوس به طور کامل انجام می‌شود و معمولاً نیازی به اضافه کردن فیلتر و یا خرید دستگاه ۸ و ۹ مرحله ای نیست ،در واقع این یک تبلیغ برای فریب خریدار و همچنین یک تصور اشتباه است.

آب لوله کشی منزل ما خیلی سرده و کیفیتش بالاست!

باور غلط درباره تصفیه آب که به اشتباه جا افتاده است این است : سرد تر بودن آب شهری دلیلی برای خوبی آب نیست ،اتفاقا معمولاً در مناطقی که آب شرق خیلی سرد است به این معناست که میزان ورودی آب چاه بیشتر است و این یعنی آلودگی بیشتر؛ پس به هیچ عنوان این اتفاق را خوب تلقی نکنید.

یخچال ما فیلتر داره و آب رو کامل تصفیه می‌کنه!

باور غلط درباره تصفیه آب که به اشتباه جا افتاده است این است : فیلتر ساید از نوع inline الترافیلتراسیون بوده و فقط و فقط بوی آب و یا نهایتا ذرات را تا قطر ۵ میکرون تصفیه میکند ،که این یعنی تصفیه با دقت فیلتراسیون بسیار پایین؛ در حالی که دستگاه تصفیه آب خانگی RO آب را تا قطر یک ده هزارم میکرون تصفیه می‌کند و قابل مقایسه با فیلتر ساید بای ساید نیست.

حتما بخوانید: تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

تصفیه آب تاثیری در کیفیت آب نداره!

تنها کافیست بعد از نصب دستگاه یک جرعه آب از آن بنوشید تا متوجه طعم سبک و کیفیت بالای آن شوید، همچنین مهمترین نشانه برای شما این است که پس از نصب دستگاه ،کتری و سماور دیگر رسوب نخواهند گرفت و یخ ها شفاف و بلوری خواهد شد؛ ضمن اینکه آزمایش و مقایسه آب شهر و تسویه توسط تکنسین بعد از نصب دستگاه انجام خواهد شد.

دستگاه تصفیه بیش از حد آب را تصفیه می‌کنه!

باور غلط درباره تصفیه آب که که به اشتباه جا افتاده است این است : کلیه دستگاههای تصفیه کده دارای شیر میکس و تنظیم TDS هستند و به راحتی می‌توان سختی آب را در هر میزان که مد نظر دارید تنظیم کنیم. همچنین این دستگاه ها دارای فیلتر مرحله ششم مینرال و یا فیلتر قلیایی هستند که املاح معدنی مورد نیاز را به آب اضافه می‌کند؛ روزانه هزاران دستگاه تصفیه آب در دنیا نصب و از آن استفاده می‌شود و این محصولات دارای استاندارد بین المللی در سراسر دنیاست و جای نگرانی نیست.

تصفیه آب فضای زیادی رو زیر سینک اشغال میکنه!

امروز دستگاه های متفاوت و مختلف با انواع و اقسام و سایزهای گوناگون در بازار موجود است که فضای بسیار کمی را نیاز دارند اما برای نصب دستگاه کافیست با خودمان رو راست باشیم؛ که آیا اگر یکی از درب های زیر سینک ظرفشویی را به دستگاه تصفیه آب و نوشیدن مداوم آب سالم و گوارا اختصاص دهیم ارزشش را دارد یا خیر؟ پاسخ این سوال از افرادی که مدت هاست دستگاه را نصب و از آن استفاده کرده اند شنیدنی است؛ آنها حتما نصب دستگاه را به شما هم توصیه میکنند.

شما هم میتوانید جهت خرید و یا مشاوره در رابطه با سیستم های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی با کارشناسان تصفیه کده در تماس باشید…

دیدگاهتان را بنویسید