فواید آب سالم برای بدن

فواید آب سالم برای بدن

فواید آب سالم برای بدن
فواید آب سالم برای بدن

امروزه اکثر انسان ها از فواید نوشیدن آب آگاه هستند. که میتوان به شادابی پوست ، جذب بهتر م.اد معدنی ، افزایش سوخت و ساز بدن ، تناسب اندام و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

با نگاهی کلی تر مصرف آب سالم برای بیماری هایی همچون فشار خون بالا، کلسترول بالا، آنژین قلبی,لوپوس ، میگرن ، کولیت ،آسم ، افسردگی ، سندرم خستگی مزمن ،  ام.اس دیابت در مراحل اولیه ، و گرفتگی عضلانی مفید آست و در درمان آنها نقش اساسی دارد.

حتما بخوانید : دستگاه تصفیه آب

حال که فقط مقدار کوچکی با فواید آب آشنا شده اید بیایید با هم نگاهی کلی تر بر تاثییر آب بر روی بدن بیاندازیم

فواید آب سالم برای بدن

1 ــ آب و سلامت پوست

مصرف آب سالم باعث افزایش کارایی کلیه ها شده و سموم را از بدن خارج میکند که این کار به صورت طبیعی باعث افزایش شفافیت پوست میشود و همچنین سلول های پوستی با جذب آب متراکم تر شده و خطوط زیر و شیار های پوستی که باعث ایچاد چین چروک بر روی پوست میشود را ازبین میبرد و همچنین باعث افزایش جریان خون میشود که همین کار رساندن مواد مغذی را به پوست راحتتر می کند.

2 ــ آب و سلامت قلب

با نوشیدن آب کافی در طی روز از غلیظ شدن خون جلوگیری میکند که همین امر باعث پیشگیری از حملات قلبی و عدم مسدود شدن رگ های قلبی می شود و اگر بدن شما آب کافی داشته باشد دیگر نیاز نیست قلب شما با شدت بیشتری یرای خون رسانی کار کند پس باعث کاهش ضربان قلب در کسانی که مشکا تپش قلب دارند می شود

حتما بخوانید : تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

3 ــ آب و انرژی بدن

سطح انرژی کسانی که روزانه به مقدار کافی اب می نوشند در مقابل کسانی که کمتر آب می نوشند یا بدن آنها با کمبود آب مواجه است بسیار بالا تر است. وقتی آب موجود در بدن کم باشد انرژی رسانی و اکسیژن رسانی و در مقابل آن دفع مواد زاید و سموم تولید شده توسط سلول های بدن در اثر سوخت و ساز بدن کمتر میشود که  این اتفاق سستی و ضعف عضلات ، خستگی ، خواب آلودگی ، وسر درد شده و سوخت و ساز بدن را کاهش میدهد. به این صورت که مکن است کار زیادی انجام نداده باشید ولی احساس خستگی کنید

4 ــ آب و حفظ تناسب اندام

مصرف آب افزایش متابولیسم بدن را در پی دارد و همچنین با مصرف آب احساس سیری میکنید و همچنین می تواند جاگزین نوشیدنی های پر انرژی ومضر شود. گاهی اوقات که شما احساس گرسنگس میکنید با نوشیدن یک لیوان آب این احساس برطرف می شود.

فواید آب سالم برای بدن و سلول های آن

5 ــ آب و سلول‌های بدن

انرژی و مواد معدنی مورد نیاز بدن شما یا به عبارت بهتر سلول های بدن شما محلول در اب است این آب مصرفی وارد خون شده و از این طریق به سولول های بدن انرژی و مواد مغذی را میرساند و از طرف دیگر مواد سمی تولید شده که در اصر فعالیت و مصرف انرژی توسط سولو های بدن تولید شده است را همراه خود میبرد تا دفع شود.

حتما بخوانید : لیست قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار

6 ــ آب و بهبود عملکرد دستگاه گوارش

آب باعث راحت تر شدن حرکت مواد دفعی در روده ها شده و به عبارتی تقریبا مانند فیبر ها عمل میکنند و همچینین جذب مواد مفید و معدنی در روده در صورت کمبود اب کاهش پیدا میکند و بدن را با فقز مواد معدنی مواجه می کند.

7 ــ آب و دفع سموم از بدن

همان طور که در مورد شماره 5 گفته شد آب باعث دفع سموم بدن میشود ولی برای درک بهتر شما یک مثال میزنیم :

آب باعث رقیق شدن ادرار می‌شود و مواد مضرری  که در ان محلول هستند مثل اوره راحتتر از طریق کلیه ها دفع میشوند و همچنین مانع از تشکیل کریستال‌های سنگ‌های مجرای ادراری می‌شود.

حتما بخوانید :  سختی آب ( TDS ) چیست؟!

تا اینجای کار فکرکنم متوجه شدید که کمبود آب در بدن چه صدمات شدیدی وارد میکند ولی هنوز تمام نشده است در مقاله بعدی به موارد بیشتری مثل آب و سوزش معده ، آب و آرتریت ، آب و کمردرد ، آب و کاهش استرس ، آب و جلوگیری از گرفتگی عضلات و آب و کاهش خطر ابتلا به سنگ‌های کلیه و مثانه می پردازیم….


به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید