معرفی و کاربرد شیر میکس تصفیه آب

شیر میکس تصفیه آب چیست و چه کاربرد دارد

"کاربرد

شیر میکس چیست؟

یک شیر پلاستیکی یا فلزی است و در واقع یکی از قطعات دستگاه های تصفیه آب با روش تصفیه  یRO یا اسمز معکوس است که معمولا بالای فیلتر ممبران(فیلتر مرحله چهارم) قرار گرفته و فیلتر مرحله سوم را به فیلتر مرحله پنج وصل میکند همانطور که از نامش پیداست وظیفه مخلوط کردن آب شهر را با آب تصفیه عهده دار است.
به این ترتیب که اگر این شیر باز باشد آبی که از دستگاه خارج میشود وارد ممبران نمیشود و همچنان دارای سختی بالایی است و هرچه این شیر را ببندیم آب وارد فیلتر اصلی شده و از میزان سختی آب کاسته میشود.

شاید بپرسید چرا باید این شیر را باز کنیم و به طور کلی وجود شیر میکس چه اهمیتی برای مصرف کننده دارد؟!

1. ممکن است خرید دستگاه تصفیه آب را برای منطقه ای انجام داده باشید که آنجا سختی بالایی نداشته و تنها نیاز به حذف کدورات و ذرات درشت و کلر آب داشته باشید
در این صورت میبایست شیر میکس به طور کامل باز باشد زیرا فیلتر های دیگر خواسته شما را به سادگی برآورده خواهند کرد و نیازی به ورود آب به ممبران نیست.

2. ممکن است پس از نصب دستگاه تصفیه آب شما طعم این آب را نپسندید و ذائقه شما هنوز به آب تصفیه شده عادت نکرده باشد لذا میتوان مقدار کمی شیر میکس را باز کرده و tds یا سختی آب را تنظیم کرد.

3. بعد از تعویض فیلتر و انجام کربن گیری و شستشوی فیلتر udf و بکواش میبایست شیر میکس حدود ۲ دقیقه باز بماند تا باقیمانده کربن نیز برای احتیاط از شیر سینک خارج شود و به این ترتیب کربن وارد مخزن نخواهد شد.

کاربرد شیر میکس تصفیه آب

4. وجود شیر میکس علاوه بر تنظیم tds امکان بررسی صحت عملکرد گیج فشار آب در دستگاه تصفیه آب را به ما نمایش خواهد داد.

5. باز کردن شیر میکس زمان انجام خدمات پس از فروش و تعویض فیلتر منجر به کاهش فشار از پشت اتصالات دستگاه شده و امکان باز کردن هوزینگ ها و اتصالات را به سرویسکار میدهد.

6.بعد از انجام تعویض ۳ فیلتر پایین اگر چند دقیقه شیر میکس را باز بگذاریم از ورود آب سیاه به هوزینگ ممبران جلوگیری کرده و به این ترتیب طول عمر ممبران افزایش خواهد یافت.

حال که با اهمیت این قطعه کاربردی و ساده آشنا شدید پیشنهاد ما به شما این است که به هنگام خرید دستگاه تصفیه آب حتما سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که شیر میکس داشته باشد و جهت دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تصفیه کده تماس بگیرید…


دیدگاهتان را بنویسید